ریپورتاژ آگهی در تندیس بازار شام - مطالب فروردین 1397

امروز:

راه اندازی کسب و کار را با دقت انجام دهید

آیا از این که در سایت های آگهی استخدام، آن قدر دنبال کار مورد علاقه ی خود گشته اید خسته شده اید؟ آیا می خواهید کسب و کاری راه بیندازید؟ کمی درنگ کنید و این مطلب را بخوانید و این اشتباه را مرتکب نشوید.


راه اندازی کسب و کار

حتما دیده اید که برخی از افراد در بحث های خانوادگی یک دفعه به این فکر می افتند که با همکاری هم کاری را شروع کنند. همه چیز در ابتدا با همدلی و همراهی آغاز می شود تا آن جا که کار بزرگ و بزرگ تر می شود.

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که به استخدام شرکتی در آیید که همه در آن با هم دوست و فامیل هستند؟ چه حس غریبی به شما دست داده است؟

صبر کنید، درست است که همکاری و همدلی و مشترک بودن اهداف در اعضای خانواده برای شروع کار می تواند به خوبی عمل کند، اما آیا از بعد از آن خبر دارید؟

بهتر است برای استفاده از تخصص ها، به جای گشتن در میان اعضا خانواده به دنبال نیروهای متخصص بروید. این برای شما بهتر است و راحت تر می توانید کسب و کار خود را گسترش دهید.

بیایید واقع بینانه فکر کنیم.

اعضای یک خانواده همدل و همراهند، اما همدلی به همان اندازه که تخصص و مهارت به کار می آید، به درد شما می خورد؟ از سوی دیگر اگر کسب و کار شما به اصطلاح گرفت و آن قدر بزرگ شد، در نهایت با سایر نیروهایتان چه می کنید.

از زبان کارمندانی که کار در شرکت های خانوادگی را تجربه کرده اند بشنوید، ناخودآگاه تبعیض و بی عدالتی در میان نیروهای کار ایجاد می شود و موفقیت شما رو به زوال می رود.

کمک گرفتن از یک یا دو تن می تواند مثمر ثمر باشد، اما اگر 90 درصد نیروها را آشنایانتان تشکیل دهند، تکلیف نیروهایی که از بیرون می گیرید چیست؟


نوشته شده در : جمعه 31 فروردین 1397  توسط : بازار شام 2.    نظرات() .

برچسب ها: راه اندازی کسب و کار ، کسب و کار ، استخدام ،

روزهای پایانی اردیبهشت 97: گزارش نهایی حادثه سانچی

نزدیک به شش ماه از حادثه ی تلخ کشتی سانچی گذشته و به نظر می رسد در کمتر از یک ماه حقیقت این ماجرا برملا شود.

محمد رضا رضایی، رئیس کمیسیون عمران مجلس در این خصوص توضیح داد: در تصادف نفتکش سانچی و کشتی فله‌بر چینی چهار کشور پاناما، هنگ‌کنگ، ایران و چین درگیر موضوع هستند که با مشخص شدن سهم تقصیر هر دو کشتی، سهم این چهار کشور نیز در مسئولیت‌ها و جبران خسارت‌های طرف مقابل مشخص می‌شود و گزارش نهایی کمیسیون هم تا اواخر اردیبهشت ماه تقدیم مجلس می‌شود.

حادثه سانچی

وی اضافه کرد: کشتی ایرانی با پرچم کشور پاناما و کشتی چینی با پرچم هنگ‌کنگ حرکت می‌کرده‌اند. در نظام حقوق بین‌الملل وقتی پرچم کشوری روی یک کشتی نصب می‌شود به معنای تحت حمایت بودن کشتی و همه سرنشینان و کالاهای مستقر در آن است. با مشخص شدن سهم تقصیر نفتکش ایرانی و کشتی فله‌بر چینی تعیین پرداخت خسارات طرفین نیز مشخص می‌شود البته دو کشتی بیمه‌نامه بین‌المللی داشتند که هر کدام براساس سهم بیمه پرداختی، خسارت‌هایشان را از آنها دریافت می‌کنند.


این نماینده ی مجلس عنوان ساخت: اطلاعات جبعه سیاه کشتی سانچی استخراج و توسط کشور سازنده و با حضور نمایندگان چهار کشور مذکور مراحل تحلیل خود را سپری می‌کند. براساس اطلاعات اولیه استخراج شده «خطای انسانی» هر دو کشتی ایرانی و چینی قطعی شده اما سهم هر کشتی هنوز مشخص نشده است.


وی اظهار داشت: تیمی کارشناسی از سازمان بنادر و کشتی‌رانی ایران به عنوان نماینده حاکمیت با حضور در چین با قدرت از منافع جمهوری اسلامی ایران دفاع خواهد کرد تا حقوق مادی و معنوی سرنشینان کشتی و بار نفتکش کشورمان پایمال نشود.


رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: این عزیزان در راه اقتصاد کشور در مسیری طولانی و پرچالش قدم گذاشتند تا بتوانند با توجه به شرایط سخت اقتصادی کشور در  فروش نفت و میعانات گازی و انتقال درآمدهای آن به داخل  کشور کمکی بزرگ کرده باشند بنابراین شایسته است این عزیزان «شهید خدمت» محسوب شوند.نوشته شده در : جمعه 31 فروردین 1397  توسط : بازار شام 2.    نظرات() .

برچسب ها: سانچی ، حادثه سانچی ،

تجهیزات کافی شاپ

تجهیزات کافی شاپ که برای راه اندازی کافی شاپ مجهز و مدرن مورد نیاز است به شرح زیر هستند:

دستگاه اسپرسو، آسیاب قهوه، قهوه ساز، شیر گرم کن، مخلوط کن، شیکر، آب پرتقال گیری تمام اتوماتیک، آبمیوه گیری، شربت سرد کن، یخ در بهشت، گل خامه زن، ساندویچ میکر، وافل ساز، کرپ ساز، تستر نان، پاستا پز، بن ماری گرم، سالاماندر، سرخکن، دستگاه گریل، هات داگ پز، فر کانوکشن، شوکیک، تاپینگ بستنی، ویترین گرم، همزن، یخساز، بویلر آب جوش و...

این ابزار و وسایل برای تهیه و نگهداری مواد و خوراکی های مورد نیاز برای تمامی منوی کافی شاپ می باشد.

تجهیزات کافی شاپ

در حقیقت شاید بتوان بدون بعضی از این تجهیزات نیز کافی شاپ را راه اندازی کرد، اما طبیعتا اگر خواستار یک محیط حرفه ای باشید نیازمند ابزار و تجهیزات مخصوص این کار هستید.

به طور مثال شما می توانید بدون ویترین گرم نیز کیک های گرم خود را نگهداری کنید، اما با داشتن ویترین مشتری ها در انتخاب کیک مورد نظر خود آزادی عمل بیشتری خواهند داشت.

و یا تاپینگ بستنی به مشتری های کافی شاپ این امکان را می دهد تا بستنی های مورد علاقه ی خود را با اشتیاق و سلیقه انتخاب کرده و در نهایت احساس بسیار بهتری از سفارش خود دارند.

یا مثلا دستگاه یخ ساز برای دریافت یخ با اشکال و قطعات مختلف و همچنین دریافت یخ پودری کاملا ضروری به نظر می رسد. شما ممکن است بتوانید از یک فریزر نیز برای دریافت یخ کمک بگیرید، اما برای راه اندازی یک کافی شاپ حرفه ای که مرتب از مشتری ها پر و خالی شود، به یک دستگاه یخ ساز مدرن احتیاج خواهید داشت.

اگر بخواهید نسبت به تجهیزات مدرن کافی شاپ که برای راه اندازی و شروع کار لازم هستند، اطلاعات کافی به دست آورده و از برندهای مختلف ارائه دهنده ی آن ها مطلع شوید، به آدرس زیر رجوع نمایید:نوشته شده در : جمعه 31 فروردین 1397  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: تجهیزات کافی شاپ ، راه اندازی کافی شاپ ، کافی شاپ ،

افراد زیادی از فیلترینگ تلگرام راضی اند

امروز، آخرین روز فروردین ماه است و اگر به اخبار توجه کرده باشید، چیزی به فیلتر شدن تلگرام نمانده است. این اتفاق در حالی در شرف وقوع است که بسیاری از افراد نیازهای پیام رسانی خود را از طریق این نرم افزار برطرف می کنند.
در جدیدترین اخبار مربوط به فیلترینگ تلگرام آمده است که احمد سالک، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: پیام رسان های داخلی توانایی پوشش 80 میلیون نفر را دارندو امیدواریم ظرفیت های این پیام رسان ها افزایش یابد.

افراد زیادی از فیلترینگ تلگرام راضی اند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: پیام رسان های داخلی توانایی پوشش 80 میلیون نفر را دارندو امیدواریم ظرفیت های این پیام رسان ها افزایش یابد.
حجت الاسلام احمد سالک افزود: سروش، آی گپ، گپ، بله و ویسپی پیام رسان های داخلی هستند که جایگزین تلگرام شده اند که با تقویت این شبکه ها کار بزرگی در کشور انجام می دهیم.
وی یادآور شد: پیام رسان سروش اعلام کرده که می تواند تا 20 میلیون نفر را پوشش دهد، در کل تمام این شبکه ها می توانند حدود 80 میلیون نفر را تحت پوشش قرار دهند ولی امیدواریم به مرور دامنه امکانات و پشتیبانی آنان افزایش یابد و زیرساخت ها تقویت شود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: امیدواریم کوچ مردم در فضای مجازی از تلگرام به پیام رسانان داخلی که بسیار حساس است تحت تاثیر القائات و فضاسازی بیگانگان قرار نگیرد، ملت ایران با بصیرت هستند و به خوبی این موضوع را درک می کنند.
سالک یادآور شد: در یک نظرسنجی 65 درصد مردم از فیلترینگ تلگرام ابراز خرسندی کردند، 25 درصد نیز آمادگی خود را برای استفاده از پیام رسان های داخلی اعلام کرده و برای آنها تفاوتی ندارد ولی تعدادی هم مخالفت کرده اند که اکثر آنها برخی جریان های سیاسی داخلی و خارجی هستند، این جریانات منافع سیاسی خود را در شایع افکنی ها و بحران می دانند از این رو نمی خواهند تلگرام بسته شود.
وی افزود: قرار شده است مسئولان تمامی پیام رسان های داخلی درجلسه کمیسیون فرهنگی مجلس حضور یابند.
وی با بیان این که تلگرام به ابزاری در دست دشمنان تبدیل شده بود، اظهارداشت:روسیه، انگلیس، آلمان و فرانسه به فیلترینگ تلگرام رو آورده اند، زیرا این پیام رسان بنیان خانواده ها را از بین می برد و امنیت کشورها را به هم می ریزد.
 از اوایل امسال اخباری درباره مسدودسازی پیام‌رسان‌ تلگرام که گفته می شود حدود 40 میلیون ایرانی در آن عضویت دارند، منتشر شده است.
محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری که پیش از این، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بود، در این باره گفته است: دولت دوست ندارد اطلاعات میلیون‌ها کاربر ایرانی، تنها در بستر یک پیام‌رسان خارجی رد و بدل شود، از همین رو به جد تلاش می‌کند تا با تقویت نرم‌افزارهای بومی و ارائه سرویس‌های باکیفیت از سوی این پیام‌ رسان‌ها، بیشترین حجم تراکم حضور مردم به تدریج به پیام‌ رسان‌های ایرانی منتقل شود.
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در روزهای اخیر در یکی از صفحه های اجتماعی خود در این باره نوشت: بحث پیام‌رسان‌ و رسانه دو موضوع مجزاست که امروز بنا به شرایطی در کشور ما به هم آمیخته است، برخی محدودیتهای رسانه‌ای مبحث پیام رسانها را تحت الشعاع خود قرار داده است پیام‌رسان‌ها یکی از زیرساختهای توسعه اقتصاد دیجیتال هستند.
وی درباره مبحث امنیت در پیام‌رسان‌های داخلی نیز نوشت: بحث امنیت اطلاعات و حریم خصوصی بسیار حائز اهمیت است قوانینی داریم و چند روز پیش هم قوه قضاییه آیین نامه‌ای اعلام کرد اما نیاز به شفاف سازی بیشتری دارد. مصادیق صدور احکام قضایی بایستی شفاف تر اعلام شود و این نیازمند حمایت قانونی مجلس است. دین ما و قوانین ما تاکید بر این مساله دارند و اکنون با شفاف سازی قانونی باید ضمانتهای اجرایی را روشن کرد.نوشته شده در : جمعه 31 فروردین 1397  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: تلگرام ، فیلتر تلگرام ، اخبار تلگرام ،

طرز تهیه خورش کدو با مرغ

آیا از خواص کدو آگاهی دارید اما از طعم آن فراری هستید؟ آیا می دانید که کدو تا چه میزان برای بدن و سلامتی مفید است اما حاضر به لب زدن به آن نیستید؟
چاره ی کار دست ما است، چرا که ما قصد داریم در این مطلب، طرز تهیه ی خورشی را به شما آموزش دهیم که با کدو درست می شود اما آن قدر خوشمزه است که اصلا طعم آن را احساس نمی کنید. چه بسا این بار که قصد چیدن میز چوبی یا میز نهار خوری تان را دارید، حتما به کدو به چشم یکی از گزینه ها نگاه خواهید کرد.

با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.


خورش کدو با مرغ

چگونه خورش کدو با مرغ درست کنیم؟

برای درست کردن این خورش، باید مواد اولیه زیر را تهیه کنید:

مواد لازم برای خورش کدو با مرغ :

سینه مرغ (ران مرغ)     ۱ عدد
 کدو سبز کوچک      ۵ الی ۶ عدد
 رب گوجه فرنگی      ۲ قاشق غذاخوری
 پیاز      ۱ عدد
آبغوره یا غوره     به مقدار لازم
نمک، فلفل و زرچوبه     به مقدار لازم

طرز تهیه خورش کدو با مرغ :
در ابتدا کدو ها را پوست بگیرید، بشویید، روی آنها را چاقو چکی ایجاد کنید و نمک بزنید و کنار بگذارید. سپس تابه ای آورده و کمی روغن درون آن ریخته و مقداری صبر کنید. سپس کدوها را درون آن ریخته و با حرارت ملایم بپزید. در ماهیتابه را گذاشته تا کدوها کاملا مغز پخت شوند. هر چند وقت یکبار کدو ها را جا به جا کنید تا همه جای آن طلایی شود.
بعد از آنکه کدوها خوب سرخ شدند و پختند، آن ها را از ماهیتابه بیرون آورید. بعد مرغ ها را به اندازه ای که مایلید ببرید و با مقداری نمک، فلفل و زرچوبه داخل ماهیتابه بریزید.
هر دو طرف مرغ را تفت دهید تا سرخ شود و بپزد. سپس آن ها را بیرون آورده و با پیاز رنده شده یا خرد شده، درون همان ماهیتابه سرخ کنید تا طلایی شود.
بعد رب گوجه فرنگی را به پیاز اضافه کنید و سپس زرچوبه، نمک و فلفل هم می ریزیم و رب را با هم تفت دهید. کامل تفت دهید تا خوب سرخ شود و مزه بگیرد.
دو لیوان آب به این مخلوط اضافه کنید و مرغ ها را درون ماهیتابه ریخته و صبر کنید تا برای نیم ساعت با این سس بپزد.
صبر کنید تا آب خورش کشیده شود و بعد اگر لازم بود، مقداری نک به آن بیفزایید. بعد از آنکه خورش جا افتاد، می توانید آن را سرو کنید و نوش جان کنید.


نوشته شده در : پنجشنبه 30 فروردین 1397  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: خورش کدو با مرغ ، آموزش آشپزی ، معرفی عذا ، میز چوبی ،

ورود سامانه ی بارشی جدید از روز جمعه

امروز هوای برخی مناطق کشور صاف تا قسمتی ابری بوده، و در استان خراسان شاهد بارش باران و برف هستیم. سامانه ی بارشی فعلی فردا پنج شنبه 30ام فروردین ماه 1397 از کشور بیرون خواهد رفت.

اما طبق پیش بینی سازمان هواشناسی کشور، از غروب عصر جمعه یک سامانه ی بارشی جدید به کشور وارد شده و دوباره موجی از بارش ها را خواهیم داشت.

ورود سامانه ی بارشی


احد وظیفه، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که طی امروز (۲۹ فروردین) فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی، بخش‌هایی از مرکز، ارتفاعات البرز مرکزی و دامنه‌های زاگرس در غرب و شمال غرب کشور سبب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت شود.

وی اضافه کرد: شدت بارش‌ها در مناطقی از خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی ، سیستان وبلوچستان، کرمان، و جنوب یزد خواهد بود.

او تاکید کرد: فردا (۳۰ فروردین) فعالیت این سامانه در شرق و جنوب شرق کشور همچنان ادامه دارد و باعث رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد دراین مناطق خواهد شد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی به افزایش دما در نیمه ی شمالی کشور طی روزهای پنج شنبه و جمعه یعنی دو روز آخر فروردین ماه سال 1397 اشاره کرده و گفت:‌طی امروز و فردا خلیج فارس و تنگه هرمز به سبب وزش باد شدید مواج پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت هوای پایتخت

وی در خصوص پیش بینی هوای پایتخت در این دو روز باقی مانده از فروردین توضیح داد: فردا آسمان تهران صاف همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای پایتخت دراین روز ۱۸ و ۷ درجه سانتیگراد است.

همچنین تهران در روز جمعه ( ۳۱ فروردین) نیمه ابری و دربعد ازظهر ابری با احتمال بارش و وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۲۲ و ۹ درجه سانیتگراد خواهد بود.


نوشته شده در : چهارشنبه 29 فروردین 1397  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: وضعیت آب و هوا ، سامانه بارشی ،

میزهای رستورانی ترکیب چوب و فلز

در بیشتر فست فودها از میزهای رستورانی چوبی فلزی استفاده می شود که عموما دارای پایه های فلزی هستند.

در این جا به سه میز رستورانی که مناسب فضای رستوران ها و به ویژه فست فودها هستند نگاهی می اندازیم.

میز ویونا، میز 1027 و میز 1037

میز رستورانی ویونا

این میز دارای ساختار فلزی بوده و روکش آن از جنس چوب بلوط و صفحه ی ام دی اف است.

میز رستورانی و فست فود ویونا در دو نوع دو نفره و چهار نفره عرضه می شود.

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، این میز پایه ای مدرن و استوار بر چهار خروجی از صفحه ی رویی میز دارد.

میز رستورانی ویونا


میز 1027

این میز کفیه مربعی شکل مستحکم و با وزنی داشته که می توان صفحه ی رویی میز را با یک پایه کاملا محکم نگه دارد.

پایه ی میز از جنس فلز با روکش استیل بوده و صفحه ی رویی از جنس ام دی اف با لبه ی پی وی سی می باشد.

میز مدل 1027 را می توان در دو مدل دو نفره و چهار نفره سفارش داده و تهیه کرد.

میز رستورانی 1027


میز 1037V

میز 1037V یک میز رستورانی و فست فودری فوق العاده شیک با کفی سنگین و دو پایه  ی مورب و همگرا از جنس فلز با روکش استیل براق می باشد.

صفحه ی رویی این میز از جنس ام دی اف با لبه ی پی وی سی بوده و از جنس چوب بلوط نیز عرضه می شود.

شما می توانید از این میز دو نمونه ی چهار نفره یا هشت نفره را برای رستوران، فست فود و یا کافی شاپ خود ارائه دهید.

علاوه بر این میز 1037V برای فضای آشپزخانه منزل نیز مناسب بوده و در صورتی که آشپزخانه دارای فضای کافی برای قرار دادن میز صبحانه باشد، می توانید میز مدل 1037V را برای این منظور انتخاب نمایید.

میز رستورانی 1037V


نوشته شده در : سه شنبه 28 فروردین 1397  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: میز ، میز رستورانی ، میز چوبی ، میز چوبی و فلزی ،

هتلهای تایلند؛ هتل مارول بانکوک

چنانچه قصد دارید در این روزهای دل انگیز بهاری، به تایلند سفر کنید و مقصد خود را بانکوک در نظر گرفته اید، به شما پیشنهاد می کنیم در یکی از هتلهای 4 ستاره ی خود بانکوک که به بسیاری از مراکز و جاذبه های گردشگری نزدیک است، اقامت کنید. با ما باشید تا شما را با این هتل آشنا کنیم.

معرفی هتل : هتل مارول بانکوک

هتل مارول بانکوک در یکی از منطقه های اصلی بانکوک واقع شده است. قرار گیری آن در منطقه ی سوخومیت سبب شده است که مسافران تور تایلند بانکوک بتوانند به راحتی و تنها با چند دقیقه پیاده روی به ایستگاه قطار شهری برسند و به سایر نقاط شهر دسترسی داشته باشند.
این هتل امکانات مختلفی را ارائه می دهد که می تواند سفری خوش را برای مسافران فراهم کند. در این هتل پذیرش به شکل 24 ساعته صورت می گیرد و در لابی شما می توانید از خدماتی مانند نگهداری از چمدان در انبار، میز اتو و تبدیل پول استفاده کنید. همچنین اگر عابر بانک اعتباری بین المللی می توانید از دستگاه ATM هتل پول دریافت کنید. ضمن آنکه خشکشویی، اتوشویی و اتوکشی هم در این هتل انجام می شود. اگر هم برای مقاصد کاری عازم بانکوک می شوید، می توانید از خدمات تجاری آن مانند دستگاه فکس و کپی، مرکز برگزاری کنفرانس و اتاق های جلسات اداری هتل استفاده کنید.

هتل مارول بانکوک

فروشگاه های مختلفی مانند مغازه سوغاتی در این جا دیده می شود. سالن آرایش مردانه و زنانه هم از دیگر خدمات رفاهی هتل است. مهمانان کم توان و ناتوان هم، از امکاناتی که برای آن ها تدارک دیده شده، می توانند بهره ببرند.
اتاق های مختلف هتل که به اتاق های سوپریم 1، سوپریم 2 و دلوکس تقسیم می شوند، دارای تراس هستند که می توانید در آن از مناظر زیبای اطراف لذت ببرید. همه ی اتاق ها به اینترنت سیمی رایگان، میز کار، تلفن و خدمات کابلی تلویزیون، یخچال و دستگاه چای یا قهوه ساز، اتو و میز اتو، سشوار و حوله، سرویس حمام و دستشویی مجهز هستند.

هتل مارول بانکوک

همچنین وجود استخر روباز در هتل و باشگاه بدنسازی به شما این امکان را می دهد تا اوقاتی را به تفریح و سرگرم شدن بپردازید.
این هتل دارای 2 رستوران، رستوران ویوا وینو و رستورانی در لابی است که می توان بسته به ساعت کاری این رستورانها به آنها مراجعه کرد.


هتل مارول بانکوک


نوشته شده در : دوشنبه 27 فروردین 1397  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: هتل مارول بانکوک ، معرفی هتل ، رزرو هتل ، تور تایلند ، هتلهای تایلند ،

ایزو 15378، گواهینامه مواد بسته بندی اولیه دارویی

هر نوع محصول دارویی و پزشکی که خریداری نمایید، دارای روکش و بسته بندی خواهد بود که ایمنی و رعایت استانداردهای خاصی در مورد آن ضروری می باشد.

خدمات ایزو در این وادی نیز ورود پیدا کرده است و گواهینامه ی ایزو 15378 در زمینه ی ایمنی مواد اولیه ی بسته بندی دارو و محصولات پزشکی صادر می شود.

اگر توجه کرده باشید، بسته بندی های محصولات دارویی از جنس شیشه، پلاستیک در انواع زخیم و نازک، فویل و ورق های آلومینیوم و... هستند.

گواهینامه ی ایزو 15378 الزاماتی را در خصوص رعایت استاندارد در خط تولید مواد بسته بندی دارویی پیاده سازی می کند که به ایمنی و حفظ مواد دارویی منجر می گردد.


ایزو 15378

در حقیقت اگر هر گونه نقصانی در شیوه ی بسته بندی یا مواد اولیه ی ساخت بسته بندی ها وجود داشته باشد، سلامت دارو و همین طور طول عمر آن مورد تهدید قرار خواهد گرفت.

طبیعتا مصرف کننده ی نهایی زمانی که برای رفع بیماری خود به خرید داروهای گوناگون احتیاج پیدا می کند، باید از سلامت و ایمنی بسته بندی این داروها اطمینان داشته باشد. به همین جهت شرکت های داروسازی نیز به سمت تولید کنندگان بسته بندی اولیه دارویی می روند که کاملا منطبق بر استانداردها عمل کرده و ایمنی را به طور دقیق مطابق با استاندارد ایزو 15378 پیش برد.

در وب سایت ایزوهوم به عنوان وب سایت ارائه دهنده خدمات ایزو درباره ی گواهینامه ی ایزو 15378 آمده است؛

"با توجه به مطالب ذکر شده فوق استاندارد  ایزو 15378 ISO ویرایش 2017 استاندارد ایزو ۹۰۰۱ ویراش ۲۰۱۵ به همراه الزامات روش های خوب تولید (GMP) برای تولید کنندگان مواد اولیه بسته بندی دارویی می باشد، این استاندارد با توجه به حساسیت بسته ها و ظروف تولیدات دارویی استاندارد ایزو 15378 ISO ویرایش 2017 استاندارد مناسبی برای تولید کنندگان ظروف و بسته های دارویی می باشد، همخوانی این استاندارد با ایزو 9001 ویرایش 20165، استاندارد سیستم مدیریت کیفیت و جنرال بودن ایزو 15378 ISO ویرایش 2017 زمینه مناسبی را برای پیاده سازی این استاندارد در کلیه تولید کنندگان مواد اولیه بسته بندی محصولات دارویی فارق از سایز و نوع محصول و خدمات آن سازمان های فراهم کرده است."


نوشته شده در : دوشنبه 27 فروردین 1397  توسط : بازار شام 2.    نظرات() .

برچسب ها: گواهینامه ایزو ، خدمات ایزو ، ایزو ،

با این سالاد به میز چوبی خانه حسابی رونق دهید

کسانی که به خانه ی شما برای مهمانی می آیند، شاید در وهله ی اول توجهی به میز چوبی خانه و قیمت میز چوبی که درون اتاقتان قرار داده اید داشته باشند، اما هنگامی که صحبت از پذیرایی برسد، هیچ میزی نمی تواند اشتهای افراد را باز کند و این خوراکی های روی میز هستند که جلب توجه می کنند.
یکی از خوراکی های خوشمزه ای که نمی شود از خیر آن گذشت سالاد است. اما سالادی که ما در این مطلب قصد آموزش آن را داریم، سالادی نیست که با کاهو و گوجه درست شود، بلکه این سالاد از پنیر دست می شود و در قالب قرار می گیرد و برای تزئین میز غذاخوری بسیار جذاب خواهد بود.
با ما همراه باشید تا شما را با طرز تهیه این سالاد خوشمزه آشنا کنیم.

سالاد پنیری قالبی

طرز تهیه سالاد پنیری

همان طور که از نام این سالاد پیدا است، ماده ی غالب این سالاد، پنیر است. پس برای درست کردن آن به مواد زیر علاوه بر پنیر نیاز دارید:

مواد اولیه:

بیسكوییت ترد نمكى      200 گرم
کره      85 گرم
پنیرخامه ای      350 گرم
 ماست خامه ای     200 گرم
پنیرپارمزان     2 قاشق سوپخوری
فلفل دلمه رنگی     1 پیمانه
ژامبون خرد شده     100 گرم
پیازچه خردشده     3 قاشق سوپخوری
سیررنده شده     1 حبه
سس مایونز     1/2 پیمانه
پودر ژلاتین     2 قاشق سوپخوری
آب سرد     1/2 پیمانه

طرز تهیه سالاد پنیر قالبی :

این سالاد به آسانی تهیه می شود و درست همانند چیز کیک درست می شود. برای درست کردن آن، تمامی مواد را کاملا ترد کنید و پودر! سپس همه ی آن ها را با هم مخلوط کنید و با کره ورز دهید. قالب را آورده و مواد را درون آن پرس کنید. باقی مانده ی مواد را هم روی آن بریزید.
شما با این سالاد می توانید یک میز پذیرایی زیبا بچینید و با یک سالاد خوشمزه از مهمانانتان پذیرایی کنید.نوشته شده در : یکشنبه 26 فروردین 1397  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: طرز تهیه سالاد پنیری ، آموزش آشپزی ، معرفی غذا ،

طرز تهیه رول پنیری گوشت و فرانکفورتر

آیا می خواهید یک غذای خوشمزه درست کنید که به آسانی تهیه می شود و اتفاقا همه ی اهل خانه از خوردن آن لذت ببرند، باید به سراغ تهیه ی رول پنیری گوشت و فرانکفورتر بروید. شما می توانید این غذا را به سه روش گریل کردن، هواپز و سرخ کردن درست کنید و از طعم خوشمزه ی آن لذت ببرید.

رول پنیری گوشت و فرانکفورتر

رول پنیری گوشت و فرانکفورتر

برای تهیه ی این غذا به مواد زیر نیاز دارید:
مواد لازم:
سوسیس فرانکفورتر      ۲ عدد
 گوشت چرخ کرده      ۳۰۰ گرم
 پیاز     ۱ عدد
 پنیر خامه ای     ۱ پیمانه
پنیر چدار رنده شده     به مقدار لازم
پاپریکا     ۱ قاشق غذاخوری
سیر     ۳ حبه
پودر سیر     ۱ قاشق غذاخوری
فلفل سبز     ۴ عدد
سس گوجه فرنگی     به میزان لازم
روغن سرخ کردنی     به میزان لازم
نمک     به میزان لازم

طرز تهیه :
در ابتدا تمامی سوسیس های فرانکفورتر را خرد کنید و آن را به همراه پیاز خرد کنید. آن ها را درون تابه ای درون روغن ریخته و تفت دهید. سپس گوشت چرخ کرده، سیر خرد شده، فلفل سبز خرد شده، پاپریکا، پودر سیر و نمک را به آن بیفزایید و خوب با هم تفت دهید. سپس پنیر خامه ای را به مخلوط اضافه کنید و مواد را خوب با هم ترکیب کنید و بعد از روی حرارت بردارید.
اکنون هر یک از نان های ترتیلا را بردارید و مقداری از موادی که تهیه کرده اید، را درون نان بریزید و در آخر یک لایه پنیر چدار رنده شده بریزید و نان را رول کنید. در آخر این نان ها را درون روغن سرخ کنید تا طلایی شود و با سس کچاپ میل کنید.نوشته شده در : پنجشنبه 23 فروردین 1397  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: رول پنیری گوشت و فرانکفورتر ، آموزش آشپزی ، معرفی غذا ،

گوشی های سامسونگ تا دو هفته ی دیگر مهر رجیستری خواهند خورد

حمید رضا دهقانی نیا، مدیر کل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص زمان رجیستری سامسونگ توضیح داد: در فاصله روزهای ۲۸ فروردین تا دوم اردیبهشت ، رجیستری گوشی های سامسونگ اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر نمی توان گفت که چند میلیون گوشی سامسونگ در بازار ایران وجود دارد اما زمانی که این برند مشمول اجرای طرح رجیستری شود، می توان گفت که چند دستگاه موبایل از این برند در شبکه به ثبت رسیده است.

زمان رجیستری برند سامسونگ

پیش از این نیز گفته شده بود که بیشترین سهم بازار موبایل ایران در دست برند سامسونگ می باشد. این مقام مسئول عنوان ساخت: لازم است که از همین حالا اگر مردم قصد خرید گوشی های سامسونگ را دارند به توصیه ما عمل کرده و برای مطمئن شدن از قاچاق نبودن کالا استعلام بگیرند. البته همانطور که اشاره شد هنوز تا تاریخ اجرای رجیستری در این برند گوشی هایی که خریداری می شوند مشمول طرح نمی شوند اما به هر حال توصیه ما بخصوص به تجار و فروشندگان تلفن های همراه آن است که برای جلوگیری از متضرر شدن گوشی ها را به نام صاحب کالا فعال کنند.

دهقانی نیا متذکر شد: با اجرای طرح رجیستری روی گوشی های سامسونگ می توان گفت که اجرای این طرح برای ۹۹ درصد گوشی های موجود در بازار به پایان رسیده و تنها در حد یک درصد گوشی هایی که ممکن است با برندهای مختلف در بازار وجود داشته باشند مشمول این طرح نشده اند.

وی در خصوص موعد اجرای رجیستری روی گوشی های برند سامسونگ توضیح داد: این موضوع بستگی به نظر ستاد اجرای این طرح دارد و پیشنهاد ما آن است که اجرای این مرحله نیز با گوشی های سامسونگ همزمان باشد.

مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: برای رجیسترشدن گوشی های تلفن همراه به هنگام خرید مردم نباید هیچ هزینه ای پرداخت کنند. علاوه بر این لازم است برای خرید این کالا مردم به هر فردی اعتماد نکنند.


نوشته شده در : سه شنبه 21 فروردین 1397  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: رجیستری ، طرح رجیستری ، زمان رجیستری ،

صاحب یکی از گوشی های گلکسی اس 9 هستید، سامسونگ برای شما هدیه ویژه ای دارد

اگر شما یکی از دارندگان گوشی گلکسی اس 9 سامسونگ و یا گوشی گلکسی اس 9 پلاس باشید، خبر خوشی برایتان داریم.

به گزارش بازار شام به نقل از دیجیاتو، شرکت سامسونگ هدایای ویژه ای برای صاحبان و خریداران گوشی های گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس در نظر گرفته است.جشنواره سامسونگ


بیانیه ی سامسونگ

"سامسونگ در اولین ماه سال جدید جشنواره‌ای مخصوص خریداران گوشی‌های پرچمدار خود برگزار می‌کند. در این جشنواره پرچمداران گلکسی S9 و S9+ سامسونگ طی تاریخ‌های پیش‌بینی شده با هدایایی ویژه به فروش می‌رسند. علاقه‌مندانی که تا پایان اردیبهشت ماه این گوشی‌ها را خریداری کنند با مراجعه به فروشگاه‌های منتخب سامسونگ هدایای ویژه‌ای را دریافت خواهند کرد.
پرچمداران جدید سری S سامسونگ در آخرین روزهای سال ۹۶ و به فاصله‌ یک تا دو هفته از رونمایی جهانی آن وارد بازار ایران شد.
 
در جشنواره فروش ویژه گلکسی S9 تمامی افرادی که تا پایان اردیبهشت ماه ۹۷ گوشی‌های S9 را خریداری کنند کارت حافظه ۱۲۸ گیگابایتی و هدفون بی‌سیم Level U Pro سامسونگ و به خریداران S9+ یک عدد کارت حافظ 12 گیگابایتی اهدا می‌شود که این جوایز به مدت یک هفته بعد از تاریخ خرید هم قابل دریافت می باشند.
تمامی دستگاه‌هایی که در این جشنواره خریداری می‌شود از خدمات VIP نیز برخوردار خواهند بود. در این خدمات اگر صفحه نمایش گوشی آسیب ببیند کاربر می‌تواند با پرداخت هزینه‌ای ناچیز آن را تعویض کند.
از آنجا که گوشی‌های S9 و S9+ سامسونگ اولین محصولات این برند هستند که مشمول طرح رجیستری شده‌اند، تمامی کالاهای توزیع شده در این طرح با نظارت کامل نهادهای مسئول وارد کشور شده‌اند و در نتیجه کاربر نگرانی در زمینه رجیستر گوشی خود نخواهد داشت.
برای دریافت هدایای جشنواره فروش ویژه گوشی‌های برتر سامسونگ همراه داشتن رسید خرید گوشی (رسید دستگاه پوز)، کارت شناسـایى معتبـر داراى کـد ملـى خریـدار، فاکتـور خریـد (صادره در روزهای جشنواره) با آدرس و شـماره تمـاس فروشــگاه و لیبل B الزامی است.
خریداران می‌بایست برای دریافت هدایا، گوشی‌ و جعبه آن را همراه داشته باشند و با گذاشتن سیم کارت، گوشی‌ را در فروشگاه‌های منتخب سامسونگ فعال کنند.
جهت اطمینان از صحت گارانتى می‌توانید شمــاره IMEI تلفــن خریدارى شــده را به شمـاره پیامک ۳۰۰۰۴۲۱۳۲ ارسال کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبسایت رسمی سامسونگ در ایران مراجعه نمایید."


 


نوشته شده در : دوشنبه 20 فروردین 1397  توسط : بازار شام 2.    نظرات() .

برچسب ها: گلکسی اس 9 ، گلکسی اس 9 پلاس ،

ته‌ چین فیروزکوه

اگر شما ا جمله عاشقان ته چین هستید، به شما پیشنها می کنیم که اینبار یک ته چین متفاوت که می گویند مخصوص فیروزکوه است را درست کنید و از اهل منزل هرچه بهتر پذیرایی کنید. با ما باشید تا طرز تهیه ته چین فیروز کوه را به شما آموزش دهیم.

طرز تهیه ته چین فیروزکوه

طرز تهیه ته‌ چین فیروزکوه

برای تهیه ی این غذا به مواد اولیه زیر نیاز دارید:

مواد اولیه:

برنج چهار پیمانه
سبزی‌ پلو 500 گرم
گوشت گوسفندی سردست 250 گرم
چغندر یک تا دو عدد
هویج دو عدد
قیسی زرد آلو نصف پیمانه
پیاز یک عدد
گَردِ لیمو دو قاشق غذاخوری
روغن، نمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازم
 
طرز تهیه:
در ابتدا گوشت را بشویید و در صورتی که مایل بودید می توانید آن را یک تکه یا خرد شده در آورید. سپس پیاز را خرد کنید و گوشت را به آن بیفزایید و درون تابه ای تفت دهد.
سپس فلفل را به همراه زردچوبه به گوشت بیفزایید و به اندازه ی دو لیوان آب به آن بیفزایید و صبر کنید تا به جوش آید. بعد حرارت را ملایم کنید تا نیم پز شود.
حال برنج را خیس و آبکش کنید. بعد چغندر را پوست بگیرید و آن  را حلقه حلقه کنید. هویج را هم به شکل مورب برش زنید. قیسی را هم شسته و خیس کنید.
اکنون مقداری روغن کف قابلمه بریزید و به اندازه یک کفگیر روی آن برنج بریزید. بعد گوشت نیم پز شده را روی برنج قرار داده و روی آن گرد لیمو بپاشید. سپس چغندر و هویج را روی گوشت قرار دهید و یک لایه سبزی و یک لایه برنج بریزید تا مواد به شکل لایه ای درون قابلمه ریخته شود.
قیسی‌ها را درون کمی روغن تفت داده، روی برنج بریزید و به اندازه دو یا سه قاشق روغن روی برنج بریزید و آن را دم کنید. حال شما می توانید با این غذا از اهل خانه که روی صندلی غذاخوری زیبا منتظر دست پخت شما هستند، پذیرایی کنید.

 


نوشته شده در : دوشنبه 20 فروردین 1397  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: صندلی غذاخوری ، آموزش آشپزی ، معرفی غذا ، ته چین فیروز کوه ، طرز تهیه ته چین فیروز کوه ،

معرفی استاندارد ایزو 22000

در اوایل سال 2000 میلادی، تعدادی از خدمات بین الملل ایزو توسط سازمان های خصوصی و ملی در سراسر جهان توسعه یافت. در سال 2001 میلادی سازمان بین المللی استاندارد سازی (ISO) شروع به کار روی یک استاندارد حسابرسی برای سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی FSMS کرد. این استاندارد بین المللی که به نام ISO 22000 شناخته می شود، در نهایت در تاریخ یکم سپتامبر سال 2005 میلادی منتشر شد.

ظرف دو سال، این استاندارد توسط سازمان هایی در بیش از 50 کشور به عنوان جایگزینی برای بیش از 20 طرح ایمنی مواد غذایی مورد استفاده قرار گرفت.

ایزو 22000 نیازهای سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را که شرکت ها باید برای رعایت قوانین ایمنی مواد غذایی در سراسر جهان تعریف کنند، ایجاد ساخته است.

ایزو 22000 یک رویکرد زنجیره غذایی را برای ایمن تولیدات مواد غذایی تعریف می کند. این گواهینامه الزامات مدیریت ایمنی عمومی را که نه تنها برای تولید کنندگان مواد غذایی، بلکه برای تمام سازمان هایی که در زنجیره ی تامین مواد غذایی شرکت دارند، تعریف می کند.


استاندارد ایزو 22000


در استاندارد ایزو 22000 عناصر کلیدی تضمین ایمنی مواد غذایی به شکل زیر تامین می گردد:

-  ارتباطات تعاملی در امتداد زنجیره غذایی ضروری است تا اطمینان حاصل شود که تمامی خطرات مربوط به ایمنی مواد غذایی در هر مرحله در زنجیره غذایی شناسایی و کنترل می شود.  این امر ارتباط بین سازمان ها را در زنجیره غذا، بالا و پایین دست می دهد.

- سیستم مدیریت ISO 22000 می تواند مستقل از سایر استانداردهای سیستم مدیریت استفاده شود.  پیاده سازی آن می تواند با الزامات سیستم مدیریت موجود مرتبط شود یا به صورت مستقیم سازماندهی گردد. در حالی که سازمان ها می توانند از سیستم مدیریت موجود برای ایجاد یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی که مطابق با الزامات ایزو 22000 است استفاده کنند.نوشته شده در : یکشنبه 19 فروردین 1397  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: ایزو ، استاندارد ایزو ، خدمات ایزو ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic