ریپورتاژ آگهی در تندیس بازار شام - مطالب دی 1396

امروز:

قابلیت جدید اینستاگرام، استوری هایی با گیف های متعدد

اینستاگرام با آپدیت های متعدد سعی دارد تا کابران خود را بیش از پیش به خود علاقه مند و وفادار نگه دارد.
با ایجاد قابلیت گذاشتن استوری در اینستاگرام، کاربران بیشتری از این اپلیکیشن پیام رسان استفاده کردند و به خصوص از این قابلیت!


قابلیت جدید اینستاگرام

اما اکنون این نرم افزار بر آن است تا به استوری اینستاگرام، کمی رنگ و لعاب بیشتری ببخشد و آن را جذاب تر کند.

خبر خوش برای علاقه مندان در راه است.

به گفته ی توسعه دهندگان اینستاگرام، قرار است از همکاری اینستاگرام و Giphyمحیط جذاب تری برای کاربران ایجاد شود و آن هم در اختیار قرار گرفتن آرشیو بزرگی از تصاویر متحرک یا همان گیف ها به استوری های این شبکه ی اجتماعی محبوب است.

بنا بر گزارشات کاربرانی از کشورهای فیلیپین، برزیل و اندونزی، تعدادی از آن ها با باز کردن بخش استوری اینستاگرام با یک گزینه جدید برای جستجوی تصاویر گیف از آرشیو Giphy مواجه شده اند.

البته لازم به ذکر است که این قابلیت هم اکنون در مرحله ی آزمایش به سر می رود و ممکن است به زودی این قابلیت جدید اینستاگرام در سراسر دنیا در اختیار کاربران قرار گیرد.

گفتنی است با توجه به این که فیسبوک مدت هاست با وبسایت Giphy همکاری می کند، ارائه قابلیت جستجوی تصاویر گیف در اینستاگرام موضوع چندان غافلگیرکننده ای به حساب نمی آید.

البته باید گفت که هنوز این کمپانی پاسخ و واکنشی نشان نداده است اما هیچ دور از انتظار نیست که به زودی با انتشار بیانیه ای رسمی، از این قابلیت رونمایی کند.

نظر شما چیست؟ آیا شما از جمله کاربرانی هستید که از استوری زیاد استفاده می کنند؟


نوشته شده در : جمعه 29 دی 1396  توسط : بازار شام 2.    نظرات() .

برچسب ها: اینستاگرام ، آپدیت اینستاگرام ، قابلیت جدید اینستاگرام ،

چرا دانشجویان باید با ایزو و مراحل اخذ ایزو آشنا شوند؟

دانشجویان امروزی مدیران فردا هستند و در دوران تحصیل باید خود را برای آن زمان آماده کنند. بدون تردید یکی از مواردی که باید به آن توجه کنند و آموزشهای مربوط به آنرا بگذرانند، اخذ ایزو است.
ایزو و اخذ ایزو در دنیای امروزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. ایزو یک گواهی نامه بین المللی است که براساس یک سری استانداردهای بین المللی به یک سازمان یا شرکت داده می شود.
به عبارتی وقتی یک سازمان موفق به اخذ ایزو می شود، یک سر و گردن از رقبای خود بالاتر قرار می گیرد. از طرفی مشتریان به محصول یا خدماتی که با مهر ایزو ارائه می شود بیشتر اعتماد می کنند و این موضوع باعث موفق تر شدن سازمان می شود.
شاید کمتر کسی با ایزو و استانداردهای آن آشنایی داشته باشد. اما برای دانشجویان که در حال آماده شدن برای ورود به دنیای کسب و کار هستند، لازم است از همان ابتدا با ایزو و اخذ ایزو آشنا شوند.
سایت مطرح ایزوهوم در مطلبی به لزوم یادگیری ایزو توسط دانشجویان اشاره و لیستی در این خصوص تهیه کرده است. اگر دانشجو هستید و قصد دارید در آینده خودتان کارآفرین یا مدیر یک سازمان شوید و هنوز به اهمیت موضوع ایزو پی نبرده اید، ادامه ی مطلب را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

دانشجویان و لزوم یادگیری مراحل اخذ ایزو

چرا دانشجویان باید ایزو یاد بگیرند؟

1-آشنایی با الزامات استانداردهای مدیریت کیفیت
2-ایجاد تفکر سیستمی و رویکرد فرآیندی در مقابل رویکر وظیفه گرا و جزیره ای
3-اهمیت توجه به اصل اول  استاندارد مدیریت کیفیت یعنی مشتری محوری
4-آشنایی با مفاهیم  تفکر مبتنی برریسک، مدیریت تغییرات، مدیریت ریسکها و فرصتها، مدیریت دانش و ...
5-توانایی در طرح ریزی فرآیندهای سازمان درچارچوب خط مشی، برنامه استراتژیک، اهداف کلان، نقشه فرآیندها و...
6-آشنایی با اصل بهبود مستمر
7-توانایی اداره ی جلسات بازنگری مدیریت و ممیزی داخلی
8-کسب تجارب پیاده سازی ایزو در شرکتهای مختلف
9-توانایی در طراحی مستندات مورد نیاز سازمانها شامل فرمها ، روشهای اجرایی و...
10-آشنایی با نحوه ی پیاده سازی ایزو  توسط شما در هر سازمانی
11-افزایش مهارتهای مدیریتی برای شغل نماینده مدیریت یا مدیریت کیفیت و سیستمها و روشها
12-توانایی در ارائه ی مشاوره استاندارد مدیریت کیفیت به سازمانها
13-تحقیق و پژوهش در زمینه ب استانداردهای مدیریت کیفیت، چالشهای پیش رو و ....
14- کمک به  سازمانها در جهت ساخت و عرضه ی کالاها و خدمات موثرتر، ایمن تر و بهداشتی تر
15- تقویت رزومه ی کاری و موفقیت در مصاحبه های شغلی

با ذکر این موارد در می یابیم ایزو یکی از ارکان اساسی دنیای کسب و کار امروزی محسوب می شود که جوانان بایستی قبل از ورود به بازار کار با آن آشنا شده تا بتوانند مدیران و کارآفرینان موفقی شوند.


نوشته شده در : پنجشنبه 28 دی 1396  توسط : بازار شام 2.    نظرات() .

برچسب ها: ایزو ، اخذ ایزو ، گواهی ایزو ،

افت شدید قیمت بیت کوین در بازار جهانی

در کمتر از 24 ساعت، قیمت بیت کوین در بازار جهانی به زیر 12 هزار دلار رسید.

از آغاز مبادلات امروز بازار جهاین ارز مجازی قیمت بیت‌کوین با ۱۴ درصد کاهش، از ۱۳ هزار و ۶۳۰ دلار به ۱۱ هزار و ۸۷۳ دلار رسیده است.


قیمت بیت کوین در بازار جهانی

به گزارش بازار شام به نقل از فارس، قیمت دیگر ارزهای مجازی نظیر اتریوم، ریپل و بیت‌کوین‌کش نیز به شدت سقوط کردند، به گونه‌ای که هر یک از این ارزها به ترتیب با ۱۸٫۶۴، ۲۹٫۰۸، ۲۳٫۱۴ درصد سقوط به ۱۰۸۶، ۱٫۳۲ و ۱۹۳۷ دلار رسید.


کیم دونگ یئون وزیر اقتصاد کره جنوبی، امروز طی مصاحبه‌ای با یک شبکه رادیویی محلی گفت: اعمال محدودیت علیه مبادلات ارزهای مجازی یکی از گزینه‌های جدی روی میز است.

در حالی قیمت بیت‌کوین هم‌اکنون به حدود ۱۱ هزار و ۸۷۳ دلار سیده است که در ساعت ۷ صبح امروز به وقت گرینویچ قیمت بیت‌کوین ۱۳۲۰۹ دلار بود.

هفته گذشته نیز اظهارات برخی مقامات کره‌ای باعث شد تا سرمایه‌گذاران در ارزهای مجازی دست به فروش گسترده ارزهای خود بزنند.

ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرده است که هنوز تصمیمی درباره ارزهای مجازی و مبادلات آنها در این کشور گرفته نشده است.

با سقوط قیمت بیت‌کوین هم‌اکنون ارزش بازار بیت‌کوین برای نخستین بار طی هفته‌های گذشته به کمتر از ۲۰۰ میلیارد دلار رسیده و طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲٫۷ میلیارد دلار بیت‌کوین دادوستد شده است.


نوشته شده در : سه شنبه 26 دی 1396  توسط : بازار شام 2.    نظرات() .

برچسب ها: قیمت بیت کوین ، بیت کوین ، ارزش بیت کوین ،

غلبه بر استرس در شرایط پرفشار کاری

برای بیشتر ما چه دارای شغل سازمانی و دولتی بوده و چه به کار آزاد مشغول باشیم، روزهایی پیش آمده که تحت فشار کاری قرار گرفته و استرس ناشی از آن گریبانمان را بگیرد.

به ویژه این حالت برای شرایط کاری فریلنسرها بیشتر به وجود آمده و حتی زمانی که پروژه ای در دست نداشته و در میان آگهی های استخدام دورکاری در جستجوی شغل مورد نظر خود هستند، یک اضطراب دائمی را همراه خود یدک می کشند.

اما اگر بخواهیم با غلبه بر استرس های شرایط پرفشار کاری موقعیت شغلی خود را مدیریت کرده و از مسیر موفقیت و دست یابی به نتایج دلخواه خود دور نشویم، همیشه می باید افسار امور را به دست گرفته و حکمران آشفتگی ذهن خود باشیم.


غلبه بر استرس در شرایط پرفشار کاری

همه ی ما در شرایط نرمال و عادی تصور می کنیم که حتی هنگام قرار گرفتن در مواقع بحرانی به خوبی وضعیت را مدیریت خواهیم کرد. اما چالش اصلی زمانی از راه می رسد که در واقعیت با بحران روبرو شده و فشار کاری محیط را پر تنش کند.

به ویژه این موضوع برای صاحبان مشاغل که نام تجاری و سرمایه شان در خطر قرار می گیرد، بارها اهمیت بیشتری یافته و می باید نسبت به مدیریت چنین موقعیتی هشیارتر عمل کنند.

روزیاتو به نکاتی برای مدیریت شرایط بحرانی و فشار کاری و عقب راندن استرس های ناشی از آن اشاره کرده که در اینجا به آن ها اشاره ای کوتاه خواهیم داشت.

غلبه بر شرایط پرفشار کاری و کاهش استرس


کار خود را وقتی انجام دهید که مجبور هستید، نه وقتی مجبور نیستید

رها کردن را بیاموزید

برنامه‌ریزی کرده و نقشه راه تعریف کنید

کار خود را با شادی و لذت همراه کنید

کارها را به دقیقه نود موکول نکنید

احساسات منفی و استرس‌های خود را به بقیه منتقل نکنید

برای فرار از استرس گزینه های زیادی وجود دارد، نمونه‌های مناسب را انتخاب کنید


برای مطالعه ی توضیحات کاملی درباره ی هر یک از موارد فوق می توانید به آدرس زیر مراجعه کرده و نسبت به هر کدام از راهنمایی های بالا اطلاعات کامل و جامعی به دست بیاورید.نوشته شده در : دوشنبه 25 دی 1396  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: کاهش استرس ، شرایط پرفشار کاری ، روزیاتو ، آگهی های استخدام ، دورکاری ،

خرید میز چوبی و فلزی

در صورتی که قصد خرید میز چوبی یا فلزی داشته باشید، توصیه می شود با مراجعه به وب سایت جهانتاب و بازدید از صفحه ی میزهای چوبی و فلزی این سایت، میز مورد علاقه و پسند خود را جستجو کرده و نسبت به خرید آنلاین آن اقدام نمایید.

میز M66

میز مدل M66 با پای های تماما ام دی اف، در ابعاد 4 تا 10 نفره تولید می شود.

میز مدل M66میز W14

میز W14 با پایه ی تماما چوب راش، دارای روکشی صفحه از جنس چوب بلوط بوده و در قسمت وسط آن یه دایره ی شیشه ای قرار گرفته است. این میز دارای قابلیت نصب نیم طبقه ی گردان بوده و در ابعاد 4 تا 10 نفر طراحی شده و تولید می گردد.

میز مدل w14میز W16

میز W16 دارای پایه ی تماما چوب راش بوده و صفحه ی رویی آن از دو جنس چوب یا شیشه خواهد بود. جنس صفحه ی رویی این میز از جنس سرامیک تلفیقی MDF بوده و ضخامت 8 سانتی متری دارد.
میز W16 در ابعاد 4 تا 10 نفره تولید می شود.

میز مدل w16میز 1075

میز 1075 با پایه های فلزی با پوشش کروم، صفحه ی ام دی اف دارد. این میز نیز دارای تنوع ابعاد 2 الی 10 نفره می باشد.

میز مدل 1075میز 1071

میز 1071 با پایه های پروفیل آهن با پوشش کروم و جنس صفحه از چوب روکش بلوط یا چوب گردو ساخته شده و تنوع ابعاد آن از 2 الی 8 نفره است.

میز مدل 1071میز 1072

میز مدل 1072 از محصولات جهانتاب دارای پایه هایی از جنس پروفیل آهن بوده و جنس صفحه ی رویه میز به انتخاب مشتری از جنس چوب روکش بلوط یا ام دی اف می باشد. البته در صورتی که مایل باشید روکش صفحه را از چوب Finger Joint نیز ارائه خواهند کرد.
این میز در ابعاد 6 تا 16 نفره عرضه می شود.

میز مدل 1072میز 1063

میز مدل 1063 دارای پایه هایی با قابلیت تنظیم شدن بوده و از جنس استیل ساخته شده است.

میز مدل 1063میز آدریا

میز آدریا از محصولات شیک جهانتاب دارای بدنه ی پروفیل آهنی با پوشش رنگ الکترواستاتیک بوده و جنس صفحه ی رویی آن از ام دی اف یا پی وی سی می باشد. این میز دارای تنوع ابعادی 2 الی 10 نفره است.

میز مدل آدریامیز آدریا C

میز آدریا C دارای بدنه ای از جنس پروفیل آهن با روکش کروم بوده و صفحه ی آن از چوب با روکش بلوط می باشد.
میز آدریا C در ابعاد 2 الی 10 نفره تولید می گردد.

میز آدریا C


نوشته شده در : پنجشنبه 21 دی 1396  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: میزهای چوبی ، میزهای فلزی ، خرید میز چوبی ، خرید میز فلزی ،

هیچ کشوری بیت کوین را به عنوان پول رایج تایید نکرده است

گزارش بازار شام به نقل از خبرگزاری تسنیم:

به گفته ی رئیس کل بانک مرکزی کشور ، اعتبار بیت کوین در هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده و البته بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز به هیچ وجه این ارز دیجیتال را معتبر نمی شناسد.

ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می گوید: هیچ کشوری بیت‌کوین را به عنوان پول رایج و قابل اتکا تایید نکرده است و بانک مرکزی نیز بیت‌کوین را تأیید نمی‌کند.


نظر ولی الله سیف درباره ی بیت کوین

وی با اشاره به معاملات صورت گرفته بر پایه ی بیت کوین ادامه می دهد: ریسک‌های زیادی به بیت‌کوین وارد است و به هیچ عنوان بانک مرکزی بیت‌کوین را تأیید نمی‌کند.

سیف تاکید می کند: درباره این ارز دیجیتال مطالعاتی داشته‌ایم و درخصوص رویکرد دیگر کشورها به آن هم بررسی‌هایی صورت گرفته که نتایج آن و راهبرد ما به زودی اعلام می‌شود.

همین طور وی می افزاید: هیچ کشوری بیت‌کوین را به عنوان پول رایج و قابل اتکا تایید نکرده است و بانک مرکزی نیز بیت‌کوین را تایید نمی‌کند.

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: با وجود اینکه معاملات بیت کوین رواج پیدا کرده است، اما باید مردم مراقب این موضوع باشند.

وی توضیح داد: در آینده مواضع دقیق‌تر و شفاف‌تری درباره بیت کوین بیان خواهد شد و کسانی که در خصوص بیت‌کوین سرمایه گذاری می‌کنند نوساناتی از ریسک را می‌پذیرند.

این در شرایطی ست که بیت کوین بیش از هر زمان دیگری در جهان مورد توجه قرار گرفته و به خصوص افزایش قیمت چشمگیر و بی سابقه ای که ظرف مدت کوتاهی که پشت سر گذاشتیم، شامل حال این ارز دیجیتال شده؛ باعث گردیده تا مردم زیادی در اقصی نقاط جهان به فکر سرمایه گذاری روی بیت کوین بیفتند.

اما واقعیتی که کارشناسان اقتصادی مرتبا به آن اذعان دارند، عدم اتکا پذیری بیت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری ست که رئیس کل بانک مرکزی کشور نیز به آن اشاره داشت.


نوشته شده در : چهارشنبه 20 دی 1396  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: بیت کوین ، اعتبار بیت کوین ، ارزش بیت کوین ،

تور اروپا نوروز 97 و دیدن از دریاچه پلیوتیک

در سراسر جهان، مراکز گردشگری زیادی وجود دارد. شاید تا به امروز کمتر کسی به فکر سفر به کرواسی افتاده باشد، کشوری که می تواند به اندازه ی کشورهای اروپایی عالی باشد.

امروز در این مطلب سری میزنیم به یکی از جاذبه های گردشگری کرواسی که می تواند برای سفر با تور اروپا نوروز 97 فوق العاده باشد.


دریاچه پلیوتیک

معرفی دریاچه پلیتویک

این دریاچه ی زیبا در پارک ملی کرواسی قرار گرفته است که در مجموع شامل 16 دریاچه می شود که به شکل پلکانی در این پارک قرار گرفته اند.
آب این دریاچه بسیار زلال است و فیروزه ای که برای هر گردشگری جذاب و دیدنی است.

دریاچه پلیوتیک


دریاچه های پلیتویک در پارک ملی کرواسی قرار دارند. این مجموعه شامل ۱۶ دریاچه میشود که به صورت پلکانی قرار گرفته اند. تعداد ۱۶ دریاچه کارستی بزرگ و تعداد زیادی دریاچه کوچک تر در این پارک ملی قرار دارند که توسط پنج رودخانه تغذیه می شوند. کل مساحت تحت پوشش آن ها ۲۱۷ هکتار است. این دریاچه های زیبا به شکل آبشار های زنجیروار به دنبال هم قرار گرفته اند.

در پی هزاران سال آب های این منطقه سبب ایجاد سد های طبیعی آهنکی شدند که اکنون چند آبشار، رودخانه و غار بسیار شگفت انگیز را پدید آورده است.

این دریاچه ها و آبشارها اگر در زمره ی جذاب ترین عجایب طبیعی کل اروپا قرار نگیرند، قطعا یکی از بهترین عجایب شرق اروپا خواهند بود. دریاچه ها و آبشارهای هزارتو مانند پلیتویک و مناظر سرسبز اطراف آن به قدری زیبا جلوه می کنند که گویی یک تصویر کامپیوتری و خیالی را مشاهده می کنید.
گذرگاهی چوبی در این پارک ملی وجود دارد که گردشگران می توانند وارد این منطقه بشوند. گفتنیست که شنا کردن در این دریاچه ممنوع است، اما چنانچه به این منطقه سفر کردید می توانید در مناطقی مانند روستای کورانا (Korana Village) در آن وجود دارد که می توانید در آب های گرمش به آب تنی بپردازید.


نوشته شده در : سه شنبه 19 دی 1396  توسط : بازار شام 2.    نظرات() .

برچسب ها: تور اروپا نوروز 97 ، کرواسی ، تور اروپا ،

نرخ روز سکه، ارز و بیت کوین

آرامش در بازار سکه برقرار بوده و نرخ ارز نیز با افت قیمت همراه به نظر می رسد. اما قیمت امروز بیت کوین مقداری افزایش داشته است.

با ما همراه بمانید.

نرخ روز سکه
سکه ی امامی امروز به اندازه ی 0.14 درصد کاهش قیمت معادل 2 هزار تومان داشته و به نرخ یک میلیون و 470 هزار تومان رسید.

سکه ی تمام بهار آزادی بدون تغییر روی همان قیمت یک میلیون و 450 هزار تومان ثابت باقی ماند.

همین طور نیم سکه ی بهار آزادی نیز بی آن که تغییر قیمتی داشته باشد، نرخ 715 هزار تومانی خود را حفظ کرد.

ربع سکه ی بهار آزادی نیز بدون افزایش یا کاهش نرخ، روی عدد 419 هزار و 500 تومان ثابت ماند.

و سکه ی گرمی نیز بدون تغییر نرخ، به مبلغ 280 هزار تومان امروز مورد معامله قرار گرفته است.

نرخ روز سکه


نرخ ارز

دلار امروز را با کاهش قیمت 1.03 درصدی معادل 450 تومان طی کرده و به نرخ 4 هزار و 350 تومان نزول پیدا کرد.

یورو نیز 0.09 درصد معادل 5 تومان افت قیمت داشته و به نرخ 5 هزار و 335 تومان رسید.

پوند انگلستان به اندازه ی 0.02 درصد معادل 1 تومان کاهش در نرخ داشته و قیمت 6 هزار و 4 تومان را تجربه کرد.

درهم امارات هم کاهش قیمتی به اندازه ی 0.08 درصد معادل 1 تومان داشته و نرخ آن به 1 هزار و 193 تومان نزدیک شد.

لیر ترکیه 0.68 درصد یعنی 8 تومان در قیمت خود کاهش داشته و به نرخ 1 هزار و 180 تومان رسید.

همیمن طور یوان چین و ین ژاپن بدون ذره ای تغییر روی نرخ های به ترتیب 680 تومان و 382 تومان باقی ماندند.

نرخ روز ارز


نرخ بیت کوین

اما نرخ امروز بیت کوین با 0.15 درصد افزایش به 15092 دلار معادل 663.369.000 ریال رسید.

نرخ روز بیت کوین


نوشته شده در : سه شنبه 19 دی 1396  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: بیت کوین ، نرخ بیت کوین ، قیمت بیت کوین ،

وام خوداشتغالی برای دانش آموختگان

دانش آموختگانی که در جستجوی آگهی استخدام ناموفق بوده و برای به راه انداختن یک کسب و کار متعلق به خود نیازمند سرمایه ی اولیه هستند، می توانند برای دریافت وام خود اشتغالی قدم پیش بگذارند.

اگر چه احتمالا دریافت این وام به این آسانی هم نخواهد بود، اما به امتحان کردنش می ارزد.


وام خود اشتغالی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار گفت: 20 هزار میلیارد تومان وام اشتغال برای دانش آموختگان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در نظر گرفته شده و به عنوان وام به افراد متقاضی پرداخت خواهد شد.

عیسی منصوری عنوان ساخت: علاوه بر20 هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح اشتغال فراگیر دانش آموختگان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی معادل یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستائیان اختصاص یافته است.

وی اظهار داشت: ثبت نام رسمی از متقاضیان برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و اشتغال دانش آموختگان از دو روز دیگر در سایت کارا آغاز می شود.

او ادامه داد: در اجرای طرح اشتغال فراگیر برای سال 96 ایجاد 951 هزار فرصت شغلی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: 650 هزار شغل از این فرصتها در رشته های پر اشتغال است و در مشوق های بیمه ای هم باید تمایل به ایجاد اشتغال را بیشتر کنیم.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار تاکید کرد: طرح کارورزی دانش آموختگان از تیر امسال آغاز شده و این طرح می تواند متناسب نبودن تحصیلات دانش آموختگان با نیازهای بازار کار را در کوتاه مدت حل کند.

وی افزود: دانش آموختگان در این طرح 4 تا 6 ماه در واحدهای مرتبط با درسشان کارورزی می کنند و ماهانه حدود 300 هزار تومان به آنها پرداخت می شود.

عیسی منصوری گفت: 80 درصد کسانی که دوره های کارورزی را می گذراند در همان واحدها یا واحدهای جنبی مشغول به کار می شوند.

برای مطالعه ی ادامه ی مطلب به آدرس زیر وارد شوید:

http://csweb.ir/بیکارها-می-توانند-برای-دریافت-وام-اشتغ/


نوشته شده در : دوشنبه 18 دی 1396  توسط : بازار شام 2.    نظرات() .

برچسب ها: آگهی استخدام ، استخدام ، اشتغال ،

تور استانبول و بازدید از موزه ی هنرهای اسلامی و ترکی

تور استانبول زمستان 96 در عین حال که بهترین فرصت برای خرید کردن پوشاک و کیف و کفش شب عید می باشد، نباید مسافران خود را از گردشگری میان مکان های تاریخی و با ارزش شهر دور نگاه دارد.

موزه ی هنرهای اسلامی و ترکی در شهر استانبول مرکزی ست که تقریبا تمام گردشگران به آن سر زده و غنی بودن این موزه به لحاظ آثاری که در خود نگهداری می کند، در سراسر کشور ترکیه بی رقیب است.

همان طور که از نام این موزه پیداست، آثار هنری اسلامی و ترکی در اینجا نگهداری شده و به نمایش گذاشته می شود.


موزه ی هنرهای اسلامی و ترکی استانبول

زمان تاسیس موزه ی هنرهای اسلامی و ترکی استانبول

این موزه در سال 1914 میلادی در داروضیافه مسجد جامع سلیمانیه افتتاح شده و سپس در سال 1938 میلادی به بیزانتین هیپودرم که مکانی در کاخ ابراهیم پاشاست، انتقال پیدا کرد.

کاخ ابراهیم پاشا

کاخ ابراهیم پاشا یک بنای سحرانگیز در شهر استانبول است که قدمت آن به قرن شانزدهم میلادی بازمی گردد. جالب است بدانید که سلطان سلیمان عثمانی این کاخ را به داماد خود یعنی ابراهیم پاشا که هم وزیر دربارش بود و هم شوهر خواهرش هدیه داد و از آن پس این کاخ، کاخ ابراهیم پاشا لقب گرفت.

سلطان سلیمان علاقه ی زیادی به ابراهیم پاشا داشت، اما بعدها با بدگویی ها و ایجاد سوء ظن از طرف خرم سلطان، به قتل ابراهیم پاشا برخاسته و وی را از میان برداشت. هر چند که بعد از گذشت مدتی کوتاه از کرده ی خود پشیمان شد. پس از مرگ ابراهیم پاشا، کاخ وی برای مدتی محل سکونت دیگر وزرای دربار سلطان عثمانی بود.

در موزه ی هنرهای اسلامی و ترکی کاخ ابراهیم پاشا آثاری از دوران عباسیان، امویان، سلجوقیان، مملوکیان، عثمانیان از جمله نگاره های سنگی، سرامیک، نقره، فلزی، چوب، برنج، زیور آلات، خوش نویسی، دست نوشته، فرش و گلیم و... دیده می شود.

در وبلاگ پارمیدا تورز درباره ی این موزه آمده؛ "از نمونه های به خصوصی که در این موزه به نمایش گذاشته شده است می توان به کمربند های مراسم خاکسپاری، اشیای جواهر نشان از قبیل شمعدان های تزئینی که سنگ های با ارزشی بروی آنها کار شده، میزهای تحریر ساخته شده از مروارید، فنجان های مسی حکاکی شده، تاج های سلطنتی، لباس های سلطان ییلدیریم بِیازیت و سلطان سِلیم دوم، فرش های قفقازی و درب های حکاکی شده اشاره کرد. علاوه بر این ها قرآنهای نفیس خطی، مینیاتورهای عثمانی و همچنین قانون های مربوط به سلاطین عثمانی و کلید کعبه از دیگر آثار و اشیای بی نظیر در این موزه هستند. "


نوشته شده در : دوشنبه 18 دی 1396  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: تور استانبول ، خرید تور استانبول ، ترکیه ، استانبول ، تور ترکیه ،

30 درصد بناهای تاریخی تایباد نیازمند مرمت

بنا بر گفته ی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تیباد، 30 درصد آثار تاریخی دیرقدمت این شهرستان نیازمند مرمت اضطراری است.
بناهای تاریخی تایباد نیازمند مرمت
  به گزارش بازار شام، عبدالرحیم تاج محمدی عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مجموعه تاریخی رباط عباس آباد، مسجدجامع محسن آباد، مزار عبدالخالق، حسینیه تایباد، قلعه تاریخی کرات و مجموعه تاریخی آبقه را بناهایی ذکر کرد که نسبت به سایر آثار تاریخی در اولویت مرمت اضطراری قرار دارند.

وی افزود: حفاظت، نگهداری و مرمت اضطراری بناهای تاریخی تایباد سالانه 15 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد. امسال از محل اعتبارت تملک داراییها 6 میلیارد و 912 میلیون ریال به حوزه میراث فرهنگی تایباد تعلق گرفت.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تایباد همچنین به شناسایی 25 اثر تاریخی در بخشهای مرکزی و میان ولایت این شهرستان اشاره و بیان کرد: اطلاعات این موارد پس از تشکیل پرونده و تایید کمیته ثبت استانی به منظور ثبت ملی به کمیته ثبت کشوری ارسال خواهد شد.

مجموعه تاریخی مزار مولانا زین الدین ابوبکر تایبادی، رباط تاریخی عباس آباد، میل کرات، محوطه های تاریخی و مزار شاهزاده قاسم انوار مهمترین بناهای تاریخی تایباد هستند. تاکنون 95 اثر تاریخی در این شهرستان شناسایی و 45 مورد آنها در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده اند.


نوشته شده در : یکشنبه 17 دی 1396  توسط : بازار شام 2.    نظرات() .

برچسب ها: اخبار میراث فرهنگی ، میراث فرهنگی ، آثار باستانی ،

فاز دوم طرح رجیستری تلفن های همراه در استان سمنان کلید خورد

مهدی یحیایی، رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از اجرای فاز دوم طرح رجیستری تلفن های همراه خبر داد. به گفته ی وی فاز دوم این طرح در استان سمنان وارد مرحله ی اجرایی شده است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ضمن اشاره به این خبر توضیح داد: در راستای عملیاتی شدن طرح ثبت گوشی های تلفن همراه وتحت پوشش قرارگرفتن گوشیها وتجهیزات سیم کارت خور ، مرحله دوم طرح نظارتی رجیستری گوشی تلفن همراه در سطح عرضه آغاز شده است.

فاز دوم طرح رجیستری تلفن های همراه در استان سمنان


وی ادامه داد : در مرحله اول طرح ثبت گوشی های تلفن همراه ، گوشی های تلفن همراه اپل ، گوگل و موتورلا پوشش داده شده بود که در مرحله دوم این طرح گوشی های تلفن همراه بلک بری نیز اضافه شده است.

مهدی یحیایی گفت: متصدیان عرضه کننده این گوشی های تلفن همراه موظفند در صورتی که خریدار پیامی مبنی بر عدم ثبت وغیرقانونی بودن آن از طرف سامانه ذیربط دریافت نماید نسبت به استرداد کالا وعودت عین مبلغ اقدام نمایند.

وی تاکید کرد: متصدیان عرضه گوشی تلفن همراه باید قبل از فروش گوشی از قانونی بودن آن اطمینان حاصل نموده وسپس در معرض فروش قرار دهند و در صورت استنکاف از استرداد کالا به اتهام فروش کالای قاچاق برخورد قانونی صورت خواهد گرفت .

این مقام مسئول از تمام مردم استان سمنان درخواست کرد تا با مشاهده ی هرگونه تخلف از اطلاع دادن خودداری نورزیده و توضیح داد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را با سامانه ارتباطی124 ستاد خبری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان درمیان گذارند.


نوشته شده در : یکشنبه 17 دی 1396  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: طرح رجیستری ، طرح رجیستری موبایل ، اجرای طرح رجیستری ، رجیستری ،

پونیشا در جشنواره وب و موبایل

جشنواره ی وب و موبایل هر ساله برگزار شده و امسال دهمین سالگرد آن است. از میان سایت های استخدام، وب سایت پونیشا نیز چندین سال است که در این جشنواره حضور داشته و چندین بار نیز موفق به دریافت عنوان برترین شده است.

پونیشا در جشنواره وب

جشنواره ی وب و موبایل در تاریخ 26ام مهر ماه امسال شروع به فعالیت دهمین دوره ی خود را آغاز کرده و در تاریخ 26ام بهمن ماه نیز اختتامیه ی آن برگزار شده و طی آن برترین ها در حوزه های هتل داری و رزرواسیون، وب سایت های شخصی، وب سایت صنایع دارویی و غذایی، وب سایت های عکاسی، سبک زندگی، چند رسانه ای، گردشگری و سفر، دین و معارف، ورزش بهداشت و سلامت، خبری و خبرگزاری ها، تغذیه و رستورانها، آموزش آنلاین، برنده مردمی، ابزارهای موبایل، سینما و تئاتر، اجتماعی، چند رسانه ای، کتب و مراجع، شرکت های طراحی سایت، نیازمندی های تخصصی، علم و دانش، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، محیط زیست، شبکه های اجتماعی، شهری و محله ای، موسیقی، خبرخوان های آنلاین، بازی های آنلاین، اشتغال و کاریابی، آموزش، سلامت و تندرستی، سرگرمی، مذهبی، خرید گروهی، نیازمندی های عمومی، فروشگاه های آنلاین، خودرو، سازمان های دولتی و عمومی، بانک و بیمه، تبلیغات آنلاین، تامین کنندگان اینترنت، مرجع کسب و کارها، پرداخت آنلاین، اپ استور و مارکت ها، مسکن و املاک، صنایع غذایی، مقایسه ی قیمت ها، سرویس نرم افزاری آنلاین، اپلیکیشن سبک زندگی، اپلیکیشن کسب و کار، کاربردی، اخبار و مجلات، بازی، سیر و سفر، و... معرفی می شوند.

وب سایت پونیشا نیز امسال مانند سال های گذشته در این جشنواره حضور داشته و اگر علاقه مند باشید تا به این وب سایت اشتغال و استخدام اینترنتی رای بدهید، می توانید با مراجعه به آدرس زیر به پونیشا رای داده و با وارد کردن آدرس ایمیل خود، روی لینک تائیدیه کلیک کرده و رای خود به پونیشا را ثبت نمایید:

http://iwmf.ir/website/ponisha.ir


نوشته شده در : دوشنبه 11 دی 1396  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: جشنواره وب ، پونیشا ، سایت استخدام ، استخدام اینترنتی ،

حفظ امنیت سرمایه با اجرای طرح رجیستری موبایل

آثار اجرای طرح رجیستری موبایل به گفته ی دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران، از همین ابتدای مسیر نمایان بوده و می تواند به میزان قابل توجهی در کاهش قاچاق کالاهای دیجیتال اثربخش باشد.

علی اکبر پور احمد نژاد، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران، عنوان ساخت: ارزش ریالی پرونده‌های کالای قاچاق نسبت به پارسال 27 درصد افزایش یافته و این یعنی به قاچاق‌چیان اصلی نزدیک شده ایم.

علی اکبر پور احمد نژاد

وی افزود: در بحث اقتصادی مهمترین امر امنیت سرمایه است. یک زمانی جنوب تهران و شورآباد مامن خوبی برای کالای قاچاق بود طرحی را ماموران ناجا انجام داده و با گشت زنی در 5000 سوله تنها هشت پرونده قاچاق تشکیل شد در صورتی که اگر در سال 90 به این سوله‌ها می‌رفتید باید برای تک تک آن‌ها پرونده تشکیل می‌شد.

پور احمد نژاد خاطر نشان ساخت: این نشان می‌دهد ناامن کردن فضای قاچاق برای قاچاق‌چی رخ داده است، در کنار کاهش کشفیات قاچاق، تثبیت روند فعالیت با اصناف و اتحادیه‌ها بازخورد بسیار خوبی داده است.

وی با تاکید بر حمایت از تولیدات داخلی و اولویت بخشی مبارزه با قاچاق کالاهایی که نمونه ی داخلی دارند، اظهار داشت: برای حمایت از تولید داخلی6000 واحد صنفی بورسی و بازاری را به صورت ویژه بازرسی کردیم و با آگاهی بخشی از قوانین قاچاق و تبعات قاچاق برای واحد صنفی، مشاوره‌های خوبی را به واحدهای صنفی درباره فاکتورهای واردکنندگان و نوع مبادله اسناد، اهدافی بود که با اصناف پیگیری شد.

پوراحمدنژاد با اشاره به اینکه آمار تشکیل پرونده در محاکم قضایی در سال 95، 5900 پرونده و در سال 96 به 3800 پرونده رسیده است، اضافه کرد: اقدامات عملیاتی افزایش یافته، ولی تعداد پرونده‌های کشفیات کم شده و این نشانه مثبتی است. ارزش ریالی پرونده‌های امسال نسبت به پارسال 27 درصد افزایش یافته و این نشان دهنده این است که به قاچاقچیان اصلی نزدیک شده ایم.

وی توضیح داد: با اجرای طرح رجیستری کاهش محسوسی در قاچاق تلفن همراه داشته‌ایم و در چهار ماه آینده این عدد به 10 درصد خواهد رسید. مشکل قاچاق با اجرای این طرح رفع شده و درآمدهای بسیاری را در گمرک ایجاد کرد.


نوشته شده در : یکشنبه 10 دی 1396  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: رجیستری ، طرح رجیستری ، اجرای طرح رجیستری ، طرح رجیستری موبایل ،

مصاحبه سی اس وب با یک مترجم

اگر در پی استخدام مترجم آزاد هستید و یا علاقه مند به فعالیت در زمینه ی مترجمی بوده و از میان آگهی های استخدام اینترنتی در جستجوی شغلی برای خود هستید، بد نیست نگاهی به مصاحبه ی وب سایت سی اس وب با یک مترجم فریلنسر انداخته و با زوایای کار و زندگی این افراد در جامعه بیشتر آشنا شوید.

سی اس وب مصاحبه ی ویژه ی هفته ی گذشته ی خود را به گفت و گوی صمیمانه با یک مترجم فریلنسر خانم زهرا دادورز اختصاص داده است، که با هم بخشی از آن را از نظر می گذرانیم.

مصاحبه سی اس وب با یک مترجم آزاد

سی اس وب: پیش از هر چیزی زهرا دادورز را برای ما معرفی نمایید.

زهرا دادورز: من با 32 سال سن، دارای مدرک کارشناسی ادبیات زبان انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی و مدرک کارشناس ارشد مترجمی زبان انگلیسی هستم. و در حال حاضر می توانم بگویم که برای 4 سال متوالی ست که به عنوان مترجم فریلنسر مشغول به کار هستم.

سی اس وب: آیا ترجمه ی آزاد تنها منبع درآمد شما بوده و این که این راه درآمد برای شما کافی می باشد یا خیر؟

زهرا دادورز: به واقع نمی توان روی درآمد دائمی از طریق ترجمه در شرایطی که در استخدام شرکتی نباشید، حساب کرد. زمانی پیش آمده که من درآمد بسیار خوبی داشته و حجم پروژه ها به حدی زیاد بوده که از قبول پروژه های بیشتر سرباز می زدم. اما صادقانه بگویم زمانی هم بوده که پروژه ی آن چنانی به من پیشنهاد نشده و اوقات خالی و به نسبت آن درآمد کم را سپری کرده ام. اما من به دلیل علاقه ای که به ترجمه دارم، تا به امروز به سراغ شغل دیگری نرفته و ایام کم کاری را به روزهای پرکاری به نوعی گره زده ام.

سی اس وب: سوالی که همیشه برای مترجمان آزاد تازه کار و یا هر قشر دیگری در میان فریلنسرها پیش می آید، این است که آیا همیشه اوضاع با کافرمایان به خوبی پیش رفته و در تحویل پروژه یا دریافت دستمزد خود به مشکلی برنمی خورید؟

زهرا دادورز: البته که هرگز نمی توان با اطمینان گفت که مشکلی به وجود نیامده و تمام پروژه ها با موفقیت به پایان می رسند.

گاهی اوقات بوده که مشتری اطلاعات درستی در خصوص پروژه ی خود نداده و یا خود ما مترجمان در زمان بندی و تحویل به موقع پروژه به دلایل مختلفی دچار مشکل می شویم.

از طرفی گاهی اوقات برخی از کارفرمایان در پرداخت حق الزحمه بدقولی کرده و یا به طور کلی از پرداخت آن طفره می روند. در چنین شرایطی اگر هم قراردادی نوشته شده و در اختیار داشته باشیم، باز هم روال اقدام برای احقاق حق به قدری زمان گیر و هزینه بردار است، که عطای آن را به لقایش می بخشیم.

تنها سایت های استخدام اینترنتی در این زمینه کارگشا بوده و در صورتی که قرار داد به واسطه ی این سایت ها بسته شده باشد، فریلنسر می تواند ضمانت درستی برای دریافت دستمزد خود داشته باشد.

ادامه ی متن مصاحبه را در لینک زیر جستجو نمایید:

http://csweb.ir/%d9%85%d8%b5%d8%a7%d8%ad%d8%a8%d9%87-%d8%a8%d8%a7-%db%8c%da%a9-%d9%85%d8%aa%d8%b1%d8%ac%d9%85-%d9%81%d8%b1%db%8c%d9%84%d9%86%d8%b3%d8%b1/

 
 


نوشته شده در : شنبه 9 دی 1396  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: مترجم آزاد ، فریلنسر ، مترجم فریلنسر ، آگهی استخدام ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic