ریپورتاژ آگهی در تندیس بازار شام - علت اصلی بی کیفیت بودن خودروهای داخلی

امروز:

علت اصلی بی کیفیت بودن خودروهای داخلی


در شهرهای بزرگ ایران شهروندان مجبورند هوای بی کیفیتی را تنفس کنند که به خاطر تردد آزادانه ی میلیونها ماشین فرسوده و اسقاطی به این وضع دچار شده است. علاوه بر خودروهایی که عمر مفیدشان سپری شده است،خودروهای نوی تولید داخل نیز که با انواع طرحها مانند وام خودرو فرسوده جایگزین ماشینهای اسقاطی می شوند،خود از استاندارد و کیفیت لازم برخوردار نیستند. همین موضوع سبب می شود تا استقبال از آنها کاهش یابد و خود آنها دلیلی بر آلودگی هوا شوند.

خودرو داخلی

اما واقعا علت این کیفیت پایین خودروهای تولیدی داخل چیست؟

به اعتقاد مصرف کنندگان خودروهای داخلی
،خودروهای تولیدی کارخانه های خودروسازی ایرانی از کیفیت و استاندارد کافی برخوردار نیستند که علاوه بر آلایندگی سبب می شوند خریداران چندی پس از تحویل خودرو صفر مجبور شوند به علت خرابی و نقص فنی خودرو،به تعمیرگاهها مراجعه کنند.


کارشناسان صنعت خودرو علت اصلی عدم کیفیت کافی خودروهای تولید داخل را انحصاری بودن فرایند تولید خودرو در ایران، مشتری‌مدار نبودن و عدم انجام هزینه‌های لازم برای ارتقای کیفیت محصولات می دانند.آنها اعتقاد دارند
،برای افزایش کیفیت خودروهای داخلی باید انحصار تولید خودرو در کشور از بین برود که لازمه ی آن نیز تولید مستقل خودروسازان جهانی در ایران است.


از طرفی کیفیت یک محصول رابطه ی مستقیمی با هزینه ی صرف شده در فرایند تولید آن دارد،از این روی خودروسازان باید هزینه‌های لازم را برای افزایش کیفیت خودروهای داخلی صرف کنند تا محصولی که در نهایت عرضه می کنند باکیفیت و استاندارد باشد.


بنابراین دو خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو و سایپا بایستی تولید خودرو را از انحصاری بودن خارج کرده تا عرصه برای رقابت و تولید خودروی باکیفیت باز شود.از این روی بایستی با کاهش تعرفه ی واردات خودروهای خارجی، زمینه را برای رفع انحصار و رقابتی شدن بازار خودروی ایران فراهم کرد.


نوشته شده در : پنجشنبه 14 بهمن 1395  توسط : بازار شام 2.    نظرات() .

برچسب ها: خودرو ، خودرو فرسوده ، خودروهای فرسوده ، ماشین فرسوده ، خودرو داخلی ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic