ریپورتاژ آگهی در تندیس بازار شام - اصول رستوران داری

امروز:

اصول رستوران داری

هر حرفه ای برای خود تعریفی دارد و باید اصولی در آن رعایت شود. پس بهتر از قبل از شروع هر کاری ابتدا ارکان اصلی آن را بشناسیم تا بتوانیم در آن کار موفق شویم.


یکی از حرفه هایی که امروز از رونق بسیار بالایی برخوردار است، رستوران داریست. عوامل مختلفی در این حرفه وجود دارد که میتواند در صورت رعایت نشدن منجر به شکست شود.


میز و صندلی غذاخوریاول از همه میبایست تعریف مناسبی از رستوان داشته باشید، یعنی قبل از شروع به کار باید از خود بپرسید از رستورانتان چه میخواهید؟ هدف شما سرویس دهی به کدام مراجعه کنندگان است؟ غذای شما چه سبکی خواهد داشت؟


میز و صندلی غذاخوری


یک رستوران موفق، رستورانیست که مشتریان خود را بشناسد، آیا ثابت هستند و یا اینکه گذرا؟ همانطور که میدانید در جند سال گذشته با افزایش تعداد رستوران ها، توقعات مشتریان از رستوران ها افزایش یافته است. حق انتخاب را به مشتری دهید، راحتی را برای آنها فراهم کنید، به نظراتشان گوش دهید، انتقاد پذیر باشید، چون آنها هستند که در موفقیت شما حرف اول را میزنند.


درست است که محل رستوران نیز مهم است، اما لزامی در این باره وجود ندارد. یک رستوران خوب که بهترین سرویس و غذای با کیفیتی ارائه میدهد، همیشه خواهان دارد.


میز و صندلی غذاخوری را به دقت انتخاب کنید، زیبا و راحت باشند. نور پردازی و توجه به دکوراسیون فراموش نشود. ارائه ی سرویس این روزها اهمیت بسیار زیادی دارد. آنچه که شما را متمایز میکند همین مورد است.


کیفیت غذا و دکوراسیون را که کنار بگذاریم، به نحوه ی برخورد پرسنل میرسیم. به مشتریان خود احترام بگذارید، برخورد جذاب داشته باشید و ادب را در حد کمال درموردشان رعایت کنید. هیچ کس دوست ندارد به رستورانی قدم بگذارد که با او به درستی رفتار نمیشود.


در آخر باید گفت که نظارت دائمی در تمام بخش ها باید وجود داشته باشد. مستقیما به مشتریان خود سر بزنید، از آنها درباره ی غذا بپرسید، بهشان خوش آمد بگویید و انتقاداتشان را بشنوید.  یک مدیر رستوران موفق کسیست که هیچ چیز چشم تیز بینش گنهان نمیماند. 


نوشته شده در : یکشنبه 10 اردیبهشت 1396  توسط : بازار شام 2.    نظرات() .

برچسب ها: میز و صندلی غذاخوری ، اصول رستوران داری ، رستوران داری ، رستوران خوب ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic