ریپورتاژ آگهی در تندیس بازار شام - هشدار! به هیچ وجه قارچ فله نخورید

امروز:

هشدار! به هیچ وجه قارچ فله نخورید

پیش از این نیز بارها نسبت به مصرف قارچ هایی که بدون بسته بندی شرکتی یعنی به شکل فله عرضه می شوند، هشدار داده شده است.

بدتر از آن قارچ هایی هستند که به صورت خودرو در روستاها و برخی شهرستان ها مشاهده می کنیم و به هیچ وجه نباید از این قارچ ها مصرف کرد.

اخیرا عده ای از شهروندان زنجان با مصرف از قارچ های خودرو مشکلات جدی پیدا کرده و به بیمارستان انتقال داده شده اند.


مسمویت با قارچ های سمی

علی صیدی رئیس شبکه ی بهداشت و درمان ماه نشان در شهرستان زنجان به خبرنگار خبرگزاری ایسنا گفته است: شهروندان به هیچ عنوان قارچ‌های خودرو را نخورند.

وی تاکید می کند: امسال به خاطر بارندگی زیاد، تعداد قارچ‌های خودرو در سطح شهرستان و روستاهای اطراف زیاد شده است و حتی قارچ‌های جدیدتری روییده‌اند. از این‌رو تشخیص قارچ سمی از قارچ خوراکی خیلی سخت‌تر شده است و متاسفانه همین مساله باعث شده که تا به امروز 25 نفر به خاطر مصرف قارچ سمی راهی بیمارستان شوند.

به گفته ی وی تا کنون 25 نفر به دلیل مسمویت با قارچ های سمی در زنجان به بیمارستان منتقل شده اند.

صیدی ادامه می دهد: خبرها حاکی از آن است که در سطح کشور، 5 نفر به خاطر مصرف قارچ سمی خودرو فوت کرده‌اند ولی خوشبختانه تا کنون در ماهنشان کسی به خاطر مصرف قارچ فوت نکرده است و حتی مسمومیت‌های شدید نیز درمان شده‌اند.

وی خاطر نشان می سازد: بعد از اطلاع‌رسانی‌های مکرر از تعداد افرادی که به خاطر مصرف قارچ سمی به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند کم شده است و حتی افرادی هم به چیدن قارچ‌های خودرو مبادرت ورزیده بودند، قارچ‌های چیده شده را از منزل خارج کرده و دفن کردند.

رییس شبکه بهداشت و درمان ماهنشان اظهار داشت:  شناسایی و تشخیص قارچ خوراکی از قارچ سمی بسیار مشکل است و تنها افراد متخصص و با تجربه، توانایی تفکیک بین این قارچ ها را دارا است . از طریق ویژگی‌های ظاهری، بو و رنگ قارچ نمی‌توان به‌طور قطعی سمی و غیر سمی بودن آن را تشخیص داد و کوچکترین اشتباهی در تشخیص ممکن است منجر به مرگ یا آسیب‌های جدی به کبد و سایر اعضای بدن شود. لذا توصیه می‌شود افراد غیر متخصص در این زمینه، به هیچ وجه از قارچ های خودرو استفاده نکنند .

ش


نوشته شده در : چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397  توسط : بازار شام 2.    نظرات() .

برچسب ها: قارچ سمی ، قارچ فله ، مسمویت با قارچ ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic