ریپورتاژ آگهی در تندیس بازار شام - روحانی همچنان از مخالفان فیلترینگ تلگرام

امروز:

روحانی همچنان از مخالفان فیلترینگ تلگرام

رئیس جمهور حسن روحانی همچنان در زمره ی مخالفان فیلتر تلگرام قرار دارد.

وی در سفری که به استان خراسان رضوی داشت، در جمع مردم این استان اعلام کرد: ما نمی توانیم چون برخی موارد از فضای مجازی شکل می گیرد آن را تعطیل کنیم. به عنوان مثال ممکن است فردی از بنزین خریداری شده از پمپ بنزین ها برای سوزاندن خودش یا آسیب رساندن به جای دیگر استفاده کند. نمی توان همه پمپ بنزینهای کشور را تعطیل کرد، چون پمپ بنزین که عامل جنایت نیست. وی ادامه داد: می پذیرم که عده ای در فضای مجازی گاهی لحنهای ناجوری داشته و حتی در انتقاد از دولت لحن تخریبی دارند، حتی فحش هم می دهند و مسلما خوشمان نمی آید اما نمی توان ارتباط مردم را با فضای مجازی قطع کرد.

روحانی مخالف فیلتر تلگرام

روحانی افزود: اینکه ما توصیه می کنیم اینترنت قوی و پرسرعت داشته باشیم برای موضوع اشتغال است. می دانیم که پیام رسانها و اینترنت اشکالاتی دارند اما اشکال در همه جا هست و جای بی اشکال وجود ندارد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی را همین مردم برپا کردند، ما نکردیم. جنگ را این مردم اداره کردند، ما نکردیم. کشور را این مردم در بخشهای مختلف اداره می کنند، ما نمی کنیم. مردم آگاه هستند، باید مردم را یاری کنیم، آنان به اجبار نیازی ندارند.

وی تاکید کرد: باید واقعیتها را به مردم بگوییم، یادمان نرود که به مردم کمک کنیم، خداوند بزرگ ما را آفریده که هر کاری را با اختیار و انتخاب انجام دهیم لذا خودمان باید انتخاب کنیم و اختیار داشته باشیم.

پیش از این نیز دفتر ریاست جمهوری کشور مخالفت خود را با فیلتر شبکه های اجتماعی اعلام کرده بود و راهکار را هموار سازی و تشویق مردم برای مهاجرت به پیام رسان های ایران دانسته بود، نه مسدودسازی مستقیم پیام رسان های خارجی!


نوشته شده در : چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: فیلتر تلگرام ، تلگرام ،
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic