تبلیغات
 ریپورتاژ آگهی در تندیس بازار شام - فیلتر تلگرام و خاطره ی ممنوعیت ویدئو از زبان آیت الله محسن غرویان

امروز:

فیلتر تلگرام و خاطره ی ممنوعیت ویدئو از زبان آیت الله محسن غرویان

به گزارش بازار شام  در اخبار فیلتر تلگرام به نقل از خبرگزاری ایلنا آیت الله محسن غرویان عضو هیئت علمی جامعه المصطفی (ص)، با انتقاد از فیلتر شدن تلگرام، نتایج آن را نامعلوم دانسته و گفت: زمانی وجود داشت که به ویدئو هم اشکال وارد می‌شد.

وی اضافه نمود: به نظرم استفاده از این نوع رسانه‌های جدید و شبکه‌های اجتماعی در دنیای امروز، مثل استفاده از انواع غذاهاست که خوراک جسمی انسان را فراهم می‌کند؛ رسانه‌های جدید هم نوعی خوراک فکری و فرهنگی را برای انسان‌ها فراهم می‌کنند.


اخبار فیلتر تلگرام


او به صحیح بودن اصل نظارت بر فضای مجازی تاکید داشته و اظهار داشت: درست است که ما باید کنترل و نظارتی بر غذاهای فکری که قرار است در اختیار مردم قرار گیرد داشته باشیم، اما نهایتا بازهم یک سری راه‌های قاچاق و...، باز می‌ماند که از طریق آنها، غذاهای فکری نامطلوب هم وارد جامعه می‌شود.

این مقام یادآور شد که باید ارشادهای لازم انجام شده، اما تصمیم گیری نهایی به عهده ی خود مردم گذاشته شود. او افزود: معتقدم باید کار فرهنگی قابل توجهی برای نسل جوان‌مان داشته باشیم؛ حالا در رادیو، تلویزیون، مطبوعات و ... باید به گونه‌ای عمل کنیم که سطح فکر جوانان کشور بالا رفته و آنان خودشان درک کرده و بفهمند که برای حفظ شخصیت خودشان هم که شده، از مسائل فاسد فرهنگی فاصله بگیرند.

آیت الله غرویان در خصوص فیلتر تلگرام در دیگر مجامع و کشورها توضیح داد: این طور که در اخبار می‌شنویم، فیلترینگ در برخی کشورها جواب نداده است؛ از طرفی شنیده می‌شود که خود مسئولان شرکت تلگرام اعلام کرده‌اند که به زودی امکانی را در خود نرم افزار تلگرام فراهم می‌کنند که بدون فیلترشکن هم امکان دسترسی و استفاده از این نرم افزار وجود داشته باشد؛ بنابراین این که فیلتر کردن راه حل مناسب و منتج به نتیجه باشد، محل بحث است.

وی خاطرات دورانی که ویدئو به عنوان یک وسیله ی کاملا معمولی مورد اشکال در ایران قرار می گرفت را ورق زده و گفت: زمانی به ویدئو اشکال وارد می‌شد و بعد به اینترنت و زمانی هم به خط رایتل و تماس تصویری؛ اما دنیا هر روز پیشرفت کرد و امروز به این نقطه رسید؛ دنیا هر روز از یک تکنولوژی و ابزار ارتباطی بالاتری نسبت به گذشته استفاده می‌کند و ایجاد محدودیت در زمینه‌های مختلف و مثلا فیلتر تلگرام، به نظر کار با نتیجه‌ای نمی‌آید؛ به هر حال تشخیص با مسئولان بالاست اما به نظر می‌رسد که باید این سخن امام علی(ع) را هم مدنظر داشته باشیم که "الانسان حریص بما منع؛ یعنی انسان نسبت به آنچه از آن منع شود حریص می‌شود."

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی (ص) در نهایت یادآورشد: قطعا اگر پیام‌رسان‌های داخلی و ملی، اعتماد مردم را به خود جلب کنند؛ مانند اعتماد مردم به کفش‌های چرم تبریز و ...؛ طبیعی است که مردم از همین پیام‌رسان‌ها استفاده خواهند کرد و در کل باید شرایط مطلوبی ایجاد کنیم.


نوشته شده در : یکشنبه 16 اردیبهشت 1397  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: فیلتر تلگرام ، تلگرام ،