تبلیغات
 ریپورتاژ آگهی در تندیس بازار شام - آیا از انجام کاری که می کنید خشنود هستید؟

امروز:

آیا از انجام کاری که می کنید خشنود هستید؟

فردی را در نظر بگیرید که از شغل خود بیزار است، به جستجوی کار نمی پردازد، حقوقش کمتر از حد انتظار اوست و امکان تعطیلات و مسافرت های دلخواه را از او می گیرد. تنها و افسرده است، هرگز آن مهارت هایی را که می خواسته فرانگرفته و هیچ یک از کارهایی را که در این عمر کوتاه تصمیم به انجامش داشته، انجام نداده است.

اما برای همه این موارد دلایل و توجیهات بسیاری گردآوری کرده است، او یک لیست عوامل روانی دارد. او دوست، همسر و فرزندان، ستاره ی بخت و رئیس خود را سرزنش می کند. وضعیت اقتصادی، گذشته ی ناموفق، بخت بد، بیسواری، و حتی برادر زنش را سرزنش می کند.


آیا از انجام کاری که می کنید خشنود هستید؟

گویی او به این نتیجه رسیده است که اگر بهانه ها و توجیهات کافی برای سرزنش کردن داشته باشد، بیچارگی و فلاکت خیلی هم خوب است. نه! خوب نیست! در زندگی هم علت وجود دارد و هم معلول. به عقیده ی بعضی ها، این دو هم سنگ هستند اما در واقع چنین نیست.

شما می توانید یک طومار عریض و طویل تهیه کنید که با آن بتوان یک خیابان را فرش کرد، اما این ها پشیزی ارزش نخواهد داشت، هیچ!

اگر زندگی دلخواه خود را ندارید، اگر واقعا کار دلخواه خود را انجام نمی دهید، هیچ عذری برای توجیه آن نیست.

با نگاهی به اطراف خود افراد زیادی را می یابیم که از موقعیت ها به خوبی بهره می گیرند، آدم های موفق و شادی که تحصیلاتی ندارند، آدم هایی که در همین جو کنونی اقتصاد درآمدهای هنگفتی دارند، آدم هایی که با داشتن هشت فرزند زندگی شاد و پرهیجانی را می گذرانند و آدم هایی که در آستانه ی طلاق عشق را از سر گرفته اند. این ها کسانی هستند که به ما ثابت می کنند با نشستن و زانوی غم در آغوش گرفتن و سرزنش کردن خود و دیگران راه به جایی نمی بریم.

کسی می گفت: من همیشه از وضع هوا گله داشتم، تا این که یک روز دیدم این باران بر مردم ثروتمند هم می بارد.نوشته شده در : چهارشنبه 23 اسفند 1396  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: جستجوی کار ، شغل ،