تبلیغات
 ریپورتاژ آگهی در تندیس بازار شام - ماهی قرمز سفره هفت سین، آری یا نه؟

امروز:

ماهی قرمز سفره هفت سین، آری یا نه؟

به گزارش بازار شام به نقل از خبرگزاری ایسنا، فرزین حسینی کارشناس بهداشت و بیماری های آبزیان اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی توضیح داد: مردم ماهی قرمز را از مکان هایی که مجوز فروش ماهی مانند نصب بنر و پرده بر سر در مغازه ها دارند، تهیه کنند.

وی گفت: ماهی قرمز باید از مراکزی که دارای پروانه بهداشتی و یا مکان های مسقف، لوازم شست وشو و ضدعفونی است تهیه شود تا ضمن حفظ بهداشت فردی شرایط تداوم عمر ماهیان فراهم شود.

حسینی اضافه کرد: مردم از خرید ماهی از فروشندگانی که ماهی ها را به صورت متراکم و در شرایط نامناسب بهداشتی و زیستی نگهداری می کنند نیز خودداری کنند.


ماهی قرمز سفره هفت سین


وی اظهار داشت: مردم ماهی های مریض، بی حال و دارای لکه های سفید روی پوست بدن و باله ها و ماهیانی که نمی توانند تعادل خود را در آب حفظ نمایند، نخرند.

کارشناس بهداشت و بیماری های آبزیان اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی تاکید کرد: در صورت خرید ماهی جدید، لازم است که حداقل به مدت 2 هفته جدا از سایر ماهیان نگهداری شده و بعد از حصول اطمینان از سلامت آن را وارد آکواریوم و یا تنگ سایر ماهی ها نماییم.

ماهی قرمز سفره هفت سین


ماهی قرمز را در چه شرایطی نگه داریم

حسینی با توجه به نزدیک شدن به نوروز سال 97 و برپا شدن سفره های هفت سین به مردم توصیه کرد: از ظرف های دهان گشاد برای نگهداری ماهی استفاده شود، ضمن اینکه فضای مورد نیاز برای هر ماهی 2 برابر حجم آب باید در نظر گرفته شود.

وی بیان داشت: آب ماهیان باید حداقل هفته ای 2 مرتبه بسته به وضعیت شفافیت آب تعویض شود و اگر از آب شرب شهری برای نگهداری استفاده می شود، برای کلرزدایی آب مورد استفاده را چند ساعت درهوای آزاد قرار دهید تا کلر موجود در آب از بین رود.

این کارشناس توضیح داد که برای تعویض آب ماهی نمی باید به یکباره آب تنگ را خالی کنید: اگر ماهی قرمز به طور ناگهانی از تاریکی به نور و یا برعکس وارد شود دچار شوک خواهد شد، لذا روشنی و تاریکی باید تدریجی باشد.

او ادامه داد: بدن ماهی های قرمز به نور آفتاب حساس است، لذا با آفتابی که از پشت پنجره می تابد امکان دارد بدن ماهی آسیب دیده و بسوزد.

این کارشناس گفت: برای جلوگیری از انتقال عوامل بیماری زای احتمالی به چشم و دهان کودکان، دست ها پس از دست زدن به ماهی شسته شوند و اگر سابقه ی بیماری پوستی و یا آلرژی دارید برای دست زدن به ماهی ها و ظروف نگهداری آنها از دست کش استفاده کنید.

حسینی اضافه نمود: برای جلوگیری از مخاطرات بهداشتی از رهاسازی ماهیان در منابع آبی طبیعی خودداری کنید.

وی خاطر نشان ساخت: برای این کار به مکان های مشخص شده از سوی شهرداری مراجعه کنید و آب تعویضی ماهی ها را مستقیم در چاه یا فاضلاب تخلیه کنید و از ریختن آن در معابر عمومی خودداری کنید.


نوشته شده در : سه شنبه 15 اسفند 1396  توسط : بازار شام 2.    نظرات() .

برچسب ها: هفت سین ،