تبلیغات
 ریپورتاژ آگهی در تندیس بازار شام - استاندارد ایزو 13485، فعال در حوزه ی وسایل پزشکی

امروز:

استاندارد ایزو 13485، فعال در حوزه ی وسایل پزشکی

ایمنی و کیفیت در صنایع پزشکی، غیرقابل مذاکره و اغماض هستند. صدور استاندارد ایزو در زمینه ی صنایع پزشکی می تواند تضمین کیفیت و ایمنی کامل این وسایل باشد. حوزه ای که به هیچ وجه شوخی بردار نبوده و اندکی فاصله گرفتن از خط کیفی و ایمنی کامل، می تواند به کلی برند را از شهرت و اعتبار انداخته و حتی به ورطه ی نابودی و فراموشی بکشاند.

الزامات قانونی در هر مرحله از طراحی، ساخت، تولید و تحویل و حتی خدمات پس از فروش در گواهینامه ی ایزو 13485 در نظر آورده و پیش بینی شده است.

ایزو 13485


اگر چه کیفیت و ایمنی محصول در تمامی شرکت ها و سازمان هایی که به هر طریقی با کالای تولیدی در ارتباط هستند، اهمیت بسیاری دارد؛ اما زمانی که پای کالاهای پزشکی در میان باشد، موضوع جنبه ی متفاوتی به خود گرفته و داشتن استاندارد ایزو تاثیر گذارتر خواهد بود.

ایزو 13485، دستگاه های پزشکی و سیستم های مدیریت کیفیت را با الزامات خود پوشش داده و یک استاندارد بین المللی ست که سیستم مدیریت کیفیت خاص صنعت پزشکی را تعیین می کند.

آخرین نسخه ی این گواهینامه ی ایزو در ماه مارس سال 2016 میلادی مورد اصلاح قرار گرفته است.

ایزو 13485 برای کدام شرکت ها؟

ایزو 13485 طراحی شده است که توسط سازمان های درگیر در طراحی، تولید، نصب و تعمیر و نگهداری وسایل پزشکی و خدمات مرتبط با آن ها مورد استفاده قرار بگیرد.

با در نظر گرفتن بازار رقابتی که در میان تمام برندها وجود دارد، صنایع پزشکی نیز از این دایره بیرون نمانده و اگر بخواهند نام تجاری خود را با اطمینان و اعتماد در بازار وسایل پزشکی رونق بخشند؛ حتما می باید الزامات ایزو 13485 را پیاده سازی کرده و به این استاندارد ایزو مجهز شوند.


نوشته شده در : چهارشنبه 9 اسفند 1396  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: ایزو ، استاندارد ایزو ، صدور استاندارد ایزو ،