تبلیغات
 ریپورتاژ آگهی در تندیس بازار شام - غذای فرانسوی، ژیگو

امروز:

غذای فرانسوی، ژیگو

در دستور آشپزی امروز، قصد داریم دستور پخت غذایی فرانسوی را به شما آموزش دهیم که بسیاری از مسافران تور نوروزی اروپا که به طور ویژه با خرید تور فرانسه به این سرزمین زیبا سفر می کنند، حتما با مراجعه به رستوران های پاریسی، برای یکبار هم که شده آن را امتحان خواهند کرد.

به جای رفتن به رستوران های فرانسوی، غذاهای فرانسوی را به خانه خود بیاورید.


ژیگو فرانسوی


طرز تهیه ژیگو فرانسوی

برای تهیه ی این غذای لذیذ و خوشمزه، به مواد اولیه زیر نیاز دارید:

ران گوسفند    1 عدد (در حدود 2 کیلو گرم)
 سیر    یک بوته
 نعناع و ترخان    یک دسته کوچک
 روغن مایع    100 گرم
 کره    100 گرم
نمک و فلفل   به قدر کافی
سبزیجات پخته شده (هویج خرد شده ، لوبیای سفید پخته شده ، نخود سبز ، لوبیای سبز پخته شده - از هر کدام یک لیوان

طرز تهیه :

در ابتدا، استخوان های انتهای ران و استخوان سر ماهیچه را قطع کنید. گوشت را بشویید و خشک کنید. سپس در سطح گوشت به کمک کارد، سوراخ های عمیقی ایجاد کنید و درون هر یک در عمق، یک پر سیر پوست کنده قرار دهید.

حال درون قابلمه ای، مقداری روغن مایع بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا روغن داغ شود.

سپس ران را درون قابلمه بگذارید و در آن را گذاشته تا بپزد. هر از گاهی آن را زیر و رو کنید تا اب گوشت تماما کشیده شود و دو طرف آن سرخ شود. دقت کنید که در طبخ ژیگو، گوشت نباید به شکل گوشت آبپز درآید. بعد از سرخ شدن کم کم از کنار ظرف آب در آن بریزید. سپس چند جبه سیر نعناع و ترخان را بدون خرد کردن کنار ظرف ژیگو بریزید و صبر کنید تا ژیگو پخته شود.

ما ایرانی ها بیشتر گوشت کاملا چخته شده را دوست داریم، اما ژیگوی صحیح به گونه ای طبخ می شود که کاملا خون دار است. اما به هر حال بعد از آنکه به ذائقه ی خود گوشت را پختید، سبزیجات را از ظرف خارج کنید و روی سبزجات چخته شده کره بریزید و صبر کنید تا آب شود و جذب آنها شود.

سپس ژیگو را درون دیس قرار دهید و چند حلقه از آن را ببرید و سبزیجات پخته شده را اطراف ژیگو بریزید و سس را روی  آنها بریزید.


نوشته شده در : شنبه 21 بهمن 1396  توسط : بازار شام 2.    نظرات() .

برچسب ها: تور فرانسه ، تور اروپا ، آموزش آشپزی ،