تبلیغات
 ریپورتاژ آگهی در تندیس بازار شام - ایزو 10004، گواهینامه رضایت مشتریان

امروز:

ایزو 10004، گواهینامه رضایت مشتریان

در مطالب قبلی از گواهینامه های ایزو و نحوه ی صدور گواهینامه ایزو عنوان هایی را ارائه کردیم. در این مطلب به سراغ گواهینامه ی ایزو 10004 می رویم.

هر سازمان و شرکتی که بخواهد میزان بهره وری خود را افزایش داده و راندمان سوددهی خود را بالا ببرد، پیش از هر چیزی می باید مشتری های خود را راضی نگه داشته و نرخ شکایات و نارضایتی ها را کاهش دهد.

صدور گواهینامه ایزو در این زمینه نیز دور نمانده و ایزو 10004 از گروه گواهینامه های مشتری مداری ایزو، به میزان شکایات مشتریان و کاهش آن ها می پردازد.

استاندارد ایزو 10004


دیگر هم خانواده های گواهینامه ی ایزو 10004، گواهینامه های ایزو 10001، ایزو 10002 و ایزو 10003 هستند. که هر یک از مسیر و به نوعی به سنجش میزان رضایت مشتری های سازمان، افزایش رضایت مندی و کاهش شکایات می پردازند.

گواهینامه ی استاندارد ایزو 10004 برای نخستین بار در سال 2010 میلادی مصوب گردیده و هر سازمانی که موفق به دریافت این گواهینامه شود، در واقع ثابت کرده که میزان رضایت مشتریان در آن در سطح بالایی بوده و در عملکرد خود به عواملی که موجب افزایش رضایت مشتریان و کاهش نرخ شکایات شود، توجه کافی دارد. و البته سیاست هایی را اعمال می کند تا پیوسته نرخ رضایت مشتری های سازمان در آن ها در نظر گرفته شود.

زمانی که شرکت مشاور ایزو برای بررسی شرایط فعلی سازمان شما و ممیزی وضعیت فعلی با استانداردهای ایزو 10004 می پردازد، می باید تمامی تناقضات و عدم هماهنگی ها در سیاست گذاری و عملکرد بخش های مختلف سازمان که به هر نوعی می توانند در نارضایتی مشتریان نقش داشته باشند را شناسایی کرده و دستور العمل هایی را جهت برطرف کردن این موانع و همسوسازی با استانداردهای ایزو 10004 را ارائه کند.

با در نظر گرفتن این شرایط می توان گفت که تمامی سازمان ها به نوعی نیازمند دریافت گواهینامه ی ایزو 10004 هستند. زیرا تمامی شرکت ها و سازمان ها به نحوی با ارباب رجوع در ارتباط بوده و در نهایت چیزی که اصلی ترین معیار موفقیت آن ها می باشد، میزان رضایت مشتری های سازمان و عدم نارضایتی و حداقلی نرخ شکایات خواهد بود.


نوشته شده در : چهارشنبه 18 بهمن 1396  توسط : بازار شام 2.    نظرات() .

برچسب ها: گواهینامه های ایزو ، صدور گواهینامه ایزو ، ایزو ،