تبلیغات
 ریپورتاژ آگهی در تندیس بازار شام - حفظ امنیت سرمایه با اجرای طرح رجیستری موبایل

امروز:

حفظ امنیت سرمایه با اجرای طرح رجیستری موبایل

آثار اجرای طرح رجیستری موبایل به گفته ی دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران، از همین ابتدای مسیر نمایان بوده و می تواند به میزان قابل توجهی در کاهش قاچاق کالاهای دیجیتال اثربخش باشد.

علی اکبر پور احمد نژاد، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران، عنوان ساخت: ارزش ریالی پرونده‌های کالای قاچاق نسبت به پارسال 27 درصد افزایش یافته و این یعنی به قاچاق‌چیان اصلی نزدیک شده ایم.

علی اکبر پور احمد نژاد

وی افزود: در بحث اقتصادی مهمترین امر امنیت سرمایه است. یک زمانی جنوب تهران و شورآباد مامن خوبی برای کالای قاچاق بود طرحی را ماموران ناجا انجام داده و با گشت زنی در 5000 سوله تنها هشت پرونده قاچاق تشکیل شد در صورتی که اگر در سال 90 به این سوله‌ها می‌رفتید باید برای تک تک آن‌ها پرونده تشکیل می‌شد.

پور احمد نژاد خاطر نشان ساخت: این نشان می‌دهد ناامن کردن فضای قاچاق برای قاچاق‌چی رخ داده است، در کنار کاهش کشفیات قاچاق، تثبیت روند فعالیت با اصناف و اتحادیه‌ها بازخورد بسیار خوبی داده است.

وی با تاکید بر حمایت از تولیدات داخلی و اولویت بخشی مبارزه با قاچاق کالاهایی که نمونه ی داخلی دارند، اظهار داشت: برای حمایت از تولید داخلی6000 واحد صنفی بورسی و بازاری را به صورت ویژه بازرسی کردیم و با آگاهی بخشی از قوانین قاچاق و تبعات قاچاق برای واحد صنفی، مشاوره‌های خوبی را به واحدهای صنفی درباره فاکتورهای واردکنندگان و نوع مبادله اسناد، اهدافی بود که با اصناف پیگیری شد.

پوراحمدنژاد با اشاره به اینکه آمار تشکیل پرونده در محاکم قضایی در سال 95، 5900 پرونده و در سال 96 به 3800 پرونده رسیده است، اضافه کرد: اقدامات عملیاتی افزایش یافته، ولی تعداد پرونده‌های کشفیات کم شده و این نشانه مثبتی است. ارزش ریالی پرونده‌های امسال نسبت به پارسال 27 درصد افزایش یافته و این نشان دهنده این است که به قاچاقچیان اصلی نزدیک شده ایم.

وی توضیح داد: با اجرای طرح رجیستری کاهش محسوسی در قاچاق تلفن همراه داشته‌ایم و در چهار ماه آینده این عدد به 10 درصد خواهد رسید. مشکل قاچاق با اجرای این طرح رفع شده و درآمدهای بسیاری را در گمرک ایجاد کرد.


نوشته شده در : یکشنبه 10 دی 1396  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: رجیستری ، طرح رجیستری ، اجرای طرح رجیستری ، طرح رجیستری موبایل ،