تبلیغات
 ریپورتاژ آگهی در تندیس بازار شام - معروف ترین و خواندنی ترین جملات بیل گیتس

امروز:

معروف ترین و خواندنی ترین جملات بیل گیتس

بیل گیتس مردی ست که تاریخ تکنولوژی و فناوری هرگز فراموش نخواهد کرد. بیل گیتس با ذهنی باز و فضای فکری وسیع توانست تاثیری پایدار در دنیای تکنولوژی بگذارد.

در اینجا قصد داریم به معروف ترین و تاثیرگذارترین جملاتی که از وی برجای مانده نگاهی بیندازیم.

بیل گیتس

بیل گیتس: آشپزی در رستورانها با غرور و شأن شما در تضاد نیست. پدر بزرگ های ما در مورد این كار نظر دیگری داشتند، از نظر آنها این كار، یك فرصت بود.

بیل گیتس: هر گاه خبرهای بد را به عنوان یك نیاز به تغییر و نه یك خبر منفی پذیرفتید، شما از آن شكست نخورده اید، بلكه چیزهای تازه ای از آن آموخته اید.

بیل گیتس: یكی از دارایی‌های شركت ما، "پندار آدمی" است. اگر شما همه‌ی ساختمان‌ها و زمین‌ها و انبار لوازم سخت‌افزار و سایر لوازم گرانبهای دیگر و هر آنچه لمس كردنی باشد را از ما بگیرید، هیچ پیشامدی برای ما رخ نخواهد داد؛ چرا كه ارزش شركت ما به نیروی اندیشه‌ی آدمی بستگی دارد و دیگر هیچ!

بیل گیتس: به نظر من عشق و علاقه زیاد به تداوم در امر یادگیری عامل بسیار مهمی است. من در دوران كودكی آموختم كه زیاد كتاب بخوانم.

بیل گیتس: خیلی جالب است كه امروزه می توان درباره موضوعات مختلف مورد علاقه به سراغ كامپیوتر رفت.با وجود كامپیوتر به دست آوردن اطلاعات مورد علاقه و توجه به صورت آنلاین بسیار ساده تر شده است.
من معتقدم كه داشتن این نوع كنجكاوی درباره جهان به هركسی كمك می كند پیشرفت كند. فرقی نمی كند تصمیم داشته باشی چه كاری را دنبال كنی.
 
بیل گیتس: اگر در كارتان موفق نیستید، پدر و مادر خود را سرزنش نكنید، از نالیدن دست بكشید و از خطاهای خود درس بگیرید.
 
بیل گیتس: در زندگی، همه چیز دادگرانه نیست؛ بهتر است با این حقیقت كنار بیایید.
 
بیل گیتس: ثروتمندترین مرد دنیا دارنده ی چیزهای ملموس نیست. نه زمین دارد، نه طلا، نه نفت، نه كارخانه، نه فعالیت صنعتی دیگر و نه ارتش و نه سپاهی. این نخستین بار در تاریخ بشر است كه ثروتمندترین مرد دنیا تنها دانش دارد و بس.
 
بیل گیتس: بهترین كاری كه می كنم این است كه اشتیاقم را با دیگران قسمت می كنم.
 
بیل گیتس: پیش از آنكه شما متولد بشوید، پدر و مادر شما هم جوانان پرشوری بودند و تا به آن اندازه كه اكنون به نظر شما می رسد، موجب آزردگی خاطر نبودند. 
 
بیل گیتس: اگر فكر می كنید آموزگارتان سخت گیر است، بسیار در اشتباه هستید. پس از استخدام شدن متوجه خواهید شد كه رئیس شما خیلی سخت گیرتر از آموزگارتان است؛ چون امنیت شغلی آموزگارتان را ندارد.
 
بیل گیتس: مشتریان ناراضی همیشه موجب نگرانی هستند. آنها در عین حال فرصت طلایی شما هستند.
 
بیل گیتس: پس از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان و استخدام، كسی به شما رقم بسیار زیادی پرداخت نخواهد كرد. به همین ترتیب، پیش از آن كه بتوانید به مقام معاون ارشد، با خودرو مجهز و تلفن همراه برسید، باید برای مقام و مزایایش زحمت بكشید.
 
بیل گیتس: دنیا برای شرافت شما اهمیتی قائل نیست. در این دنیا از شما انتظار می رود كه پیش از آن كه نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید، كار مثبتی انجام دهید.

 


نوشته شده در : یکشنبه 19 آذر 1396  توسط : هلی سیستم.    نظرات() .

برچسب ها: بیل گیتس ، گیتس ، سخنان بیل گیتس ،